Od grudnia 2009 osoby z Bractwa Rivendell i prowadzonego przy nim forum spotykają się na organizowanych cyklicznie spotkaniach, które odbywają się w krakowskich kawiarniach i klubach studenckich. Podczas spotkania uczestnicy mogą w luźnej atmosferze podyskutować o tematyce okołotolkienowskiej. Tematy nie skupiają się tylko wokół dzieł J.R.R. Tolkiena, ale także życia polskich miłośników oraz adaptacji książek profesora z Oksfordu. Pora na krótką relację kolejnego spotkania.

W minioną środę, 23. czerwca w Klubie Studenckim Filutek na Miasteczku Studenckim AGH po raz kolejny spotkała się krakowska grupa miłośników J.R.R. Tolkiena. Tym razem spotkanie odbyło się w większym gronie niż zazwyczaj. Do tej pory na spotkaniu była nas trójka stałych bywalców, którzy związani byli z forum Bractwa. Na ostatnie spotkanie postanowiliśmy zaprosić wszystkie zainteresowane osoby z Krakowa. Spotkanie było zupełnie otwarte, dla każdego chętnego. W tym celu uruchomiliśmy stronę wydarzenia w serwisie Facebook. Zapisało się na nie siedem osób i tyle też się pojawiło (choć z lekką zmianą składu).

Na miejsce dotarłem nieco przed 19:00, czyli wyznaczoną godziną spotkania, przyprowadzając ze sobą specjalnego gościa wieczoru. Vénea, która przez 15 lat mieszkała we Włoszech, miała opowiedzieć nam o tym jak wygląda działalność fanów Tolkiena w tamtym kraju. O tym jednak dalej. Na miejsce szybko dotarły stałe uczestniczki spotkań: Lady Dragon oraz Maryen. Wkrótce pojawili się także nowi uczestnicy Aver, Aldawen i Nolimon.

Tematy dyskusji były rozliczne, przede wszystkim jednak prowadziliśmy dyskusję na tematy przedstawione przez nas wcześniej w agendzie spotkania. Zaczęliśmy od rozmowy na temat fanów Tolkiena we Włoszech. Dowiedzieliśmy się nieco na temat największej grupy tolkienowskiej we Włoszech: Societa’ tolkieniana italiana, która jest organizatorem dużego konwentu tolkienowskiego we Włoszech – Hobbitonu. Jak się okazało, konwent ten jest odpowiednikiem naszego TolkFolku. Mogliśmy także dowiedzie się o tym jak funkcjonuje tam wydawnictwo magazynów tolkienistycznych. Dyskusja przeszła wkrótce na tematykę związaną z konwentami tolkienowskimi. Porozmawialiśmy zatem o TolkFolku i Zlocie Arda.

Nie zabrakło też dyskusji na tematy nie związane do końca z tematyką tolkienowską, jednak interesujące wszystkich. Wynikła zatem rozmowa na temat polityki – konkretniej wyborów prezydenckich. Dyskutowaliśmy także trochę na temat Lord of the Rings Online. Najmniej skoncentrowaliśmy się na rozmowie o hipotetycznym nowym reżyserze filmu Hobbit, który miałby zająć miejsce Guliermo del Toro.

Warto wspomnieć, że na koniec porozmawialiśmy chwilę o zabawnych filmikach, będących najczęściej przeróbką filmu Władca Pierścieni. Wkrótce planujemy zamieścić tutaj zestawienie najlepszych filmików i przeprowadzić głosowanie na najciekawszy filmik.

Spotkanie można uznać za szczególnie udane. Bardzo ucieszyliśmy się z większego grona, w którym można podyskutować. Wszystkich, którzy nie mogli pojawić się tym razem, zapraszamy na kolejne spotkanie. Przez wzgląd na nadchodzące wakacje, najprawdopodobniej spotkanie odbędzie się dopiero we wrześniu. Wyczekujcie informacji na naszej stronie i stronie w serwisie Facebook.

Tagi: , , ,

Ten tekst napisano 25 czerwiec 2010 o godzinie 08:06 i zamieszczono w kategoriach Działalność Bractwa, Spotkania. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz