Każdy fan Władcy Pierścieni – szczególnie jego kinowej wersji – spotkał się zapewne w sieci Internet z licznymi przeróbkami, parodiami i innymi filmikami, które parodiują prawdziwą historię starając się rozśmieszyć odbiorcę, niejednokrotnie do łez. Postanowiłem zebrać tutaj kilka najlepszych, moim zdaniem, filmów dostępnych w sieci, które bawiły nas – fanów – w przeciągu ostatnich kilku lat. Oczywiście każdy może znaleźć jeszcze kilka ciekawych filmików. Zachęcamy do podsyłania ich w komentarzach.

Chcąc zbudować odpowiedni poziom napięcia zacznę od filmików, które oceniłem najniżej. Zatem im dalej, tym ciekawiej będzie się oglądać.

Miejsce 9. Lord of the Rings in 3 Mins

Na początek ciekawy, choć nie do końca wciągający filmik prezentujący bardzo skróconą wersję Władcy Pierścieni zamkniętą w 3 minutowym fleszu. Filmik wydaje się ciąć, a jest to związane jedynie z faktem, że jest to zestaw kolejnych plansz i zdjęć. Nic specjalnego, ale pozwala przypomnieć sobie szybko fabułę.

Miejsce 8. Lord of the Rings A-Team

Kto zna ten serial (a ostatnio także film pełnometrażowy) nie musi się zastanawiać długo na czym polega przeróbka. Filmik nie powala, ale bardzo ciekawe są same podpisy pod poszczególnymi postaciami. Ponadto ciekawe jest zgranie dźwięku i obrazu. Choćby dlatego warto go obejrzeć.

Miejsce 7. Władca Pierścieni O-Zone

Filmik znany już od dawna użytkownikom Internetu. Swego czasu cieszył się bardzo dużą popularnością, co nie dziwi w sytuacji, gdy muzyka wciąga, a dobór ujęć jest całkiem trafny.

Miejsce 6. Lotr funny pictures

Ciekawy filmik złożony z wesołych ilustracji tworzonych przez fanów Władcy Pierścieni. Niektóre są na prawdę dobre. Niestety momentami można nie nadążyć za ich czytaniem.

Miejsce 5. Lord of the Rings in 60 seconds

Bardzo profesjonalnie wykonana zajawka z Władcy Pierścieni przedstawiająca ogólny zarys fabuły w tytułowych 60 sekundach. Dubbing aktorów podkładających głosy pod bohaterów filmu został dobrze dopasowany do poszczególnych ujęć, dzięki czemu otrzymujemy na prawdę ciekawy efekt wizualny. Warte obejrzenia.

Miejsce 4. One ring to rock them all

Zaczyna się robić na prawdę gęsto w czołówce i co raz trudniej wybrać najlepsze filmiki. Począwszy od tego filmiku mamy do czynienia ze świetnymi dziełami, które łączą oryginalny pomysł dźwiękowy z ujęciami z filmu. W tym przypadku mamy do czynienia z połączeniem scen z muzyką zespołu Queen: We will rock you.

Miejsce 3. Taking the hobbits to Isengard

Można powiedzieć, że to już klasyk. Chyba każdy użytkownik sieci Internet, który jest fanem Władcy Pierścieni spotkał się z tym utworem. Autor dobrał odpowiednie fragmenty filmu i używając słów wypowiadanych przez aktorów utworzył utwór muzyczny, który bardzo łatwo wpada w ucho i zapada w pamięć na długo.

Miejsce 2. Gandalf Goes to the World Cup

Najnowszy film z wymienionych tutaj, być może dlatego zajął też tak wysoką lokatę. Każdy prawdziwy fan tegorocznego mundialu mógł narzekać na trzy rzeczy: słabą grę najlepszych zespołów, sędziów i w końcu na… Vuvuzelę. Właśnie jej jest poświęcony film, które zajął drugie miejsce. Bardzo ciekawy, oryginalny pomysł i interesujące wykonanie.

Miejsce 1. How Lord of The Rings Should Have Ended

Film, który zamieszczony został w sieci ponad trzy lata temu, ale do dzisiaj nie znalazła się dla niego prawdziwa konkurencja. Oryginalny pomysł, piękne wykonanie poprzez animację z użyciem jedynie stereotypowych elementów wyglądu bohaterów z filmu. Całość sprawia, że film ten musi być uznany najlepszym. Po jego obejrzeniu aż ciśnie się na usta: Dlaczego ten film się tak nie skończył? Zobaczcie sami.

Jeżeli znacie jeszcze jakieś śmieszne filmiki będące np. parodiami filmu Władca Pierścieni i uważacie, że mogłyby się spodobać innym, podsyłajcie je w komentarzach do tego wpisu. Postaramy się z nimi zapoznać i także zamieścić.

Tagi: , , , ,

Ten tekst napisano 29 lipiec 2010 o godzinie 21:38 i zamieszczono w kategoriach Ciekawostki. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

3 komentarzy jak dotąd

Lady dragon
 1 

Nareszcie Ive , już myślałam że ich nie dodasz filmiki są świetne :).

30 lipiec 2010 o 14:02
Nanatei
 2 

Narada u Elronda i Gandalf załamany wuwuzelami… Cudo. XD Ale nie wierzę, że Nazgûle pozwoliliby im tak bezproblemowo polecieć do samego Mordoru. =p

Inne spojrzenie na bohaterów Władcy, czyli o nałogach i kulturze picia w Śródziemiu:
http://www.youtube.com/watch?v=sAR2UfGx7zw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=YSBcdkhhahQ&NR=1
Więcej w tym klimacie na kanale twórcy.

7 sierpień 2010 o 14:24
 3 

Niezłe, ale trochę takie zbyt mało klimatyczne, specyficzne. Przypominają mi filmiki w których ktoś podkłada system syntezy mowy Iwona (czy co to tam jest) i rzuca przekleństwami.

29 sierpień 2010 o 10:41

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz