W zasadzie powinniśmy powiedzieć, że jest to pierwszy KrakTolk, gdyż wcześniej nazwa ta nigdzie się nie pojawiała. Skąd zatem nagle ta ósemeczka? KrakTolk to nic innego jak nasza inicjatywa krakowskich spotkań miłośników J.R.R. Tolkiena i twórczości fandomu. W najbliższy wtorek o 20:00 ruszy kolejne luźne spotkanie przy kufelkach, na którym wspólnie omówimy niedawne jak i te nadchodzące wydarzenia w świecie fanów Śródziemia.

Po niemal roku wspólnych spotkań w niewielkim gronie krakowskiej grupy członków Bractwa Rivendell, jeszcze przed wakacjami otworzyliśmy nasze powały dla osób z zewnątrz. Teraz każdy może pojawić się na naszym spotkaniu, zapowiedziany lub też nie (choć niesie to za sobą ryzyko o czym nieco dalej). Czym jest KrakTolk? Jest to inicjatywa w ramach której spotykamy się cyklicznie, choć nie regularnie. Spotkania te mają charakter luźnych dyskusji przy stole w klubie. Każdy może zamówić sobie coś do picia i dołączyć do dyskusji. Każde takie spotkanie ma swoją agendę, jednak nie trzymamy się jej sztywno i jeżeli w toku rozmów temat zejdzie na inne tory, ciągniemy go dalej tak długo, jak to będzie konieczne.

Tym razem na naszym spotkaniu rozmawiać będziemy między innymi o:

  1. Nasze wrażenia z tegorocznych, wakacyjnych spotkań i konwentów tolkienowskich.
  2. Pierwsze wrażenia z gry Lord of the Rings Online po udostępnieniu jej za darmo (premiera w ten piątek 10. września).
  3. Nowe wydanie listów J.R.R. Tolkiena. Wpływ wydania na rozwój polskiego fandomu.
  4. Najnowszy numer magazynu Ancalima (#4) opinie, wrażenia

Nadal czekamy na propozycje tematów, które chcielibyście przedyskutować na spotkaniu. Możecie je także poruszyć już bezpośrednio na miejscu, bez informowania nas o tym wcześniej.

Aktualnie spotkania odbywają się w krakowskim Klubie Studenckim Filutek, umiejscowionym na Miasteczku Studenckim Akademii Górniczo-Hutniczej. Miejsce to sprzyja spotkaniom studentów, przy równoczesnym zachowaniu rozsądnych cen, co jest dużą zaletą w porównaniu z kawiarniami i klubami umiejscowionymi w pobliży Rynku Głównego. Wcześniej spotkania odbywały się jednak w innych miejscach, co niestety nie raz zmuszało nas do szukania lepszej lokalizacji ze względu na brak wolnych stolików. W klubie Filutek bez problemu możemy zarezerwować stolik i cieszyć się spotkaniem nawet w większym gronie.

Po roku wspólnych spotkań nastał czas by nadać im bardziej formalną formę, stąd obranie dla naszych dotychczasowych spotkań „krakowskiej grupy tolkienowskiej” nowej nazwy. Jest nią  KrakTolk: Let’s talk! Mamy nadzieję, że inicjatywa przyjmie się dobrze wśród fanów z Krakowa jak i okolic. Warto też po cichu zauważyć, że nasza inicjatywa powoli zaczyna zataczać szersze kręgi i, być może, już wkrótce uruchomimy cykl spotkań dla osób z wybrzeża, które odbywały się będą w Gdańsku.

Informacje o spotkaniu możecie śledzić na naszej stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Widzimy się we wtorek, 14. września o 20:00 w Klubie Filutek. Do zobaczenia!

Tagi: , , , , ,

Ten tekst napisano 9 wrzesień 2010 o godzinie 16:49 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Działalność Bractwa, KrakTolk, Spotkania. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz