[Aktualizacja: 14.12.2010] Dodaliśmy na końcu wpisu agendę spotkań

[Aktualizacja: 08.12.2010] Uwaga! Zmiana miejsca WrocTolku #1 – Sprawdź poniżej!

Dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie mieli okazji poznać fanów J.R.R. Tolkiena z różnych for dyskusyjnych czy grup właśnie nadarza się doskonała okazja. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne, jubileuszowe spotkanie KrakTolk, które pozwoli na integrację polskich fanów oraz rozmowy o dziełach profesora i wszystkim, co się z nim wiąże. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Od tego miesiąca ruszamy z równoległymi spotkaniami we Wrocławiu.

Aż trudno uwierzyć, że to już rok, ale właśnie tak jest. Dokładnie 16. grudnia 2009 roku po raz pierwszy w krakowskim klubie studenckim Filutek, odbyło się spotkanie fanów J.R.R. Tolkiena KrakTolk. Była nas wtedy zaledwie trójka osób, które należały do Bractwa. Przez ten rok wiele się zmieniło, zarówno w świecie twórczości Tolkiena jak i na samym spotkaniu. Na ostatnich spotkaniach nasza liczba wahała się między 6 a 9 osób i stale rośnie. Teraz pragniemy rozszerzyć naszą działalność na kolejne miasto. Spotkanie WrocTolk, gdyż taką będzie nosiło nazwę, odbywać będzie się we Wrocławiu, w którym także mieszka wielu fanów Tolkiena. Uruchomienie równoległego cyklu spotkań możliwe będzie dzięki rozwojowi personalnemu Bractwa, a poprowadzi jeden z nowszych członków – Jakub „Olórin Gramsz.

Czym są spotkania KrakTolk i WrocTolk?

To spotkania  odbywające się w luźnej atmosferze, przy kufelku piwa lub filiżance herbaty, w formie podobne do spotkań jakie odbywali Tolkien i jego przyjaciele – Inklingowie. Podczas spotkań staramy się o zintegrowanie polskich fanów i wspólne dzielenie się nowinkami ze świata jego dzieł i adaptacji. Im większe grono tym

ciekawsze dyskusje, które płyną własnym tokiem, co jakiś czas jedynie lekko kierowane na odpowiednie tory tematyczne przez prowadzącego. Co można znaleźć na naszych spotkaniach? Garść ciekawostek i wieści z kraju i świata, dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wyglądają zloty i konwenty, a przede wszystkim poznać fajnych ludzi.

Najbliższe spotkania odbędą się równocześnie – 16. grudnia od godziny 19:00 (można przyjść później). Miejscami spotkań będą odpowiednio Klub Studencki Filutek przy ulicy Rostafińskiego 10 na MS AGH w Krakowie (KrakTolk) oraz Pub & Restauracja Alladin’s przy ulicy Odrzańskiej (WrocTolk).

Ponieważ spotkanie we Wrocławiu odbędzie się po raz pierwszy w przeciągu tygodnia dołączymy mapkę dotarcia na miejsca spotkań. Przypomnimy też położenie Filutka. Pojawi się także agenda spotkania, według której będą toczyły się dyskusje.

Prosimy o uprzednie zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu. Można tego dokonać na kilka sposobów: dołączenie do wydarzenia na naszych stronach wydarzeń w serwisie Facebook, zgłaszając się na wydarzenie w serwisie Goldenline.pl lub pisząc w komentarzu pod tym wpisem. Prosimy o nie wpisywanie się w kilku miejscach na raz.

Agenda:

  1. Filmy fanowskie – The Hunt For Gollum i Born of Hope
  2. Film Hobbit – nadzieje i zagrożenia
  3. Zima i święta u Tolkiena
  4. Najbardziej fascynująca część twórczości Tolkiena *
  5. Podsumowanie roku (zloty, gry i cała reszta).
  6. Co dalej? Co nas czeka w kolejnym roku?

Serdecznie zapraszamy!

Tagi: , , , , ,

Ten tekst napisano 8 grudzień 2010 o godzinie 00:24 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Działalność Bractwa, KrakTolk, Spotkania, WrocTolk. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz