Wczoraj za pośrednictwem serwisu TheOneRing.net dotarła do nas oficjalna wiadomość, że Sir Ian McKellen ostatecznie wystąpi w filmie The Hobbit. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów aktora, który rewelacyjnie wcielił się w rolę Gandalfa w filmie Władca Pierścieni.

Od wczoraj wiele serwisów internetowych obserwujących poczynania Petera Jacksona w The Hobbit donosi o tym, że do ekipy tworzącej film dołączył Ian Mckellen. Sam aktor zamieścił na ten temat informację na swojej oficjalnej stronie internetowej. Cieszę się, że mogę powiedzieć, iż startuję w tworzeniu filmu w Wellington od 21. lutego 2011 – pisze aktor i dodaje – Podczas, gdy mój agent kontynuował negocjacje z Warner Bros, ja zastanawiałem się czy rola Gandalfa była tym, czego najbardziej chciałem, czymś więcej niż nowa rola. Sequele nie są aż takim zaszczytem do odegrania roli jak uczestnictwo w pierwszej części.

Mimo to aktor z radością przyłączył się do projektu i od drugiej połowy lutego będzie uczestniczył w zdjęciach, w których będzie brał udział przez 18 miesięcy. W międzyczasie planuje udział w innych projektach. Mimo swoich 71 lat, aktor wydaje się nadal mieć dość sił, by podjąć się wyzwania wcielenia w rolę Czarodzieja. Sam jednak przyznaje, że powoli zbliża się pora, że co raz trudniej będzie mu działać aktywnie w swoim zawodzie.

Sir Ian McKellen przyznał przy tej okazji, że rola Martina Freemana jako Bilba Bagginsa wydaje mu się idealna. Tym bardziej cieszy nas fakt, że opiekę nad Bilbem w filmie roztoczy dobrze rozpoznawany i ceniony przez wielu fanów Gandalf.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej aktora.

Tagi: , , ,

Ten tekst napisano 11 styczeń 2011 o godzinie 14:36 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Ciekawostki, Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Jeden komentarz

Olórin
 1 

To jest oficjalna… Wydawało mnie się że już oficjalna była dawno temu… (przynajmniej na WrocTolku, mówiliśmy o tym jakoby był to już fakt).

12 styczeń 2011 o 15:46

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz