Okres mroźnej zimy zdaje się powoli przemijać. Większość z nas ma już za sobą studenckie zmagania z sesją egzaminacyjną. Pora zatem na chwilę wytchnienia przy kufelku dobrego trunku w gronie dobrych znajomych, z którymi porozmawiać można o Tolkienie i jego fanach. Ale nie tylko. Zbliżają się kolejne spotkania KrakTolk i WrocTolk. Kiedy? Gdzie? O czym? Już tłumaczymy.

Po dłuższej przerwie wracają spotkania tolkienowskie w Krakowie i Wrocławiu. Przypomnijmy, że ostatnie spotkania miały miejsce w grudniu. Minęły trzy miesiące i z pewnością każdy z nas ma garść tematów, które chciałby przedyskutować w gronie znajomych fanów. Okazja nadarzy się niedługo. Tym razem zapytaliśmy Was w ankiecie, który termin będzie najbardziej dogodny. Dlatego KrakTolk i WrocTolk odbędą się w dwa różne, choć bliskie sobie, dni. KrakTolk będzie miał miejsce w środę, 16 marca, a WrocTolk odbędzie się następnego dnia, w czwartek 17. marca. Startujemy jak zwykle o godzinie 19:00 w Krakowie, a we Wrocławiu spotkanie ruszy o 19:19.

Zbiórka WrocTolk #2

Zbieramy się już od 19:05 pod pomnikiem Aleksandra Fredry (przed Spiżem) na Rynku, później wspólnie pójdziemy do Miodosytni, tak by rozpocząć biesiadę o 19:19. Dzięki temu będzie mniej kłopotów, z trafieniem do lokalu. Jeśli ktoś będzie mógł przyjść dopiero później (po 19:19) prosimy kierować się już prosto do pubu.

Nowe lokacje

Po pierwszym spotkaniu we Wrocławiu, zebraliśmy informacje o tym, co się Wam nie podobało, a co można byłoby zrobić lepiej. Dlatego WrocTolk zmieni swoją lokalizację. Już mamy coś na oku, ale ponieważ nie chcemy rzucać pustych obietnic, konkrety podamy wkrótce. Spotkanie odbędzie się w Miodosytni w pobliżu Rynku (ul. Kiełbaśnicza 6).

Jeżeli chodzi o krakowskie spotkanie, od dłuższego czasu krążyły głosy, że lepiej byłoby spotkanie zrobić znacznie bliżej centrum. Tak się stanie tym razem. Rezygnujemy, dla próby, ze spotkań w Klubie Studenckim Filutek i przenosimy się do znacznie bardziej klimatycznego miejsca. Najbliższy KrakTolk odbędzie się w restauracji Media Aetas w Rynku Głównym, pod numerem 26 (dawna restauracja Sphinx). Jest to restauracja wyjątkowa, bo odtwarza realia karczmy średniowiecznej. Sprawdziliśmy wcześniej jakie warunki serwuje to miejsce i możemy gwarantować, że warto przyjść i zobaczyć tę restaurację. Choć jest to restauracja, serwowane są też napitki rodem ze średniowiecznej karczmy (podchmielniki, podpiwki, grzańce). Cena napojów waha się między 7 a 12 zł, a zatem ceny nie są przesadnie wygórowane. Dla zaostrzenia apetytu możecie zobaczyć zdjęcia restauracji w serwisie Głębia Smaku. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, warte polecenia są także potrawy serwowane w restauracji.

Zgłoś się już dzisiaj

Jeżeli chcecie wziąć udział w KrakTolku lub WrocTolku, powiedzcie nam o tym. Spotkania są otwarte dla wszystkich*. Chęć uczestnictwa wyrazić możecie poprzez zgłoszenie się w komentarzu do tego wpisu, lub na stronie wydarzeń w serwisie Facebook (KrakTolk i WrocTolk). Zgłoszenia można też dokonywać na naszym forum.

Ale czym jest KrakTolk i WrocTolk?

KrakTolk i WrocTolk to już dobrze znane naszym czytelnikom nieregularnie odbywające się spotkania  fanów J.R.R. Tolkiena z Krakowa i Wrocławia. W czasie ich trwania uczestnicy mają przede wszystkim na lokalną integrację oraz wymianę poglądami, wiedzą i ciekawostkami na temat profesora Tolkiena i jego dzieł, a także adaptacji filmowych i twórczości fandomu. Całość odbywa się w luźnej atmosferze, przy kubku herbaty lub mocniejszego trunku, które sprzyjają miłej rozmowie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o zamieszczanie ich w komentarzach tutaj lub serwisie Facebook. Do zobaczenia!

* Zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia liczby uczestników przy zbyt dużym zainteresowaniu.

Tagi: , , , , ,

Ten tekst napisano 4 marzec 2011 o godzinie 22:28 i zamieszczono w kategoriach Działalność Bractwa, KrakTolk, Spotkania, WrocTolk. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

2 komentarzy jak dotąd

Nanatei
 1 

Intrygująca jest godzina o której rozpocznie się WrocTolk: 19:19… Czy to ma jakieś ukryte znaczenie? ;-)

8 marzec 2011 o 21:13
Jakub "Olórin" Gramsz
 2 

Wręcz kluczowe;)

11 marzec 2011 o 19:47

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz