Mamy za sobą kolejny, już jedenasty, KrakTolk, który odbył się we środę 16. marca w restauracji Media Aetas na Rynku Głównym w Krakowie. Spotkanie zaowocowało bogatymi dyskusjami na liczne tematy związane z bieżącymi wydarzeniami w fandomie i nie tylko.

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Osobom, które śledzą na bieżąco nasz serwis nie potrzeba tłumaczyć, na czym polega cykl spotkań KrakTolk. Jest to cykl spotkań fanów Tolkiena mieszkających w Krakowie i okolicach. Odbywa się on równorzędnie z bliźniaczym spotkaniem WrocTolk. Podczas spotkań uczestnicy wymieniają się poglądami na wybrane tematy oraz dyskutują o nowinkach z kraju i ze świata, związanych z twórczością J.R.R. Tolkiena.

Po raz pierwszy KrakTolk odbył się w nowym miejscu. Tym razem padło na restaurację Media Aetas, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Wystrój tego miejsca jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Wszyscy siedzieliśmy przy wielkim, okrągłym stole, tak by każdy mógł widzieć całą resztę uczestników.

Na stole stały świece, które dodawały spotkaniu wyjątkowego klimatu. Do stołu zaprowadził nas mężczyzna przebrany za średniowiecznego mnicha. Zaraz też pojawiła się obsługa, przebrana w stroje średniowieczne. Jeżeli jakimś cudem do tej pory nie byliśmy w stanie poczuć się jak w dawnych czasach, to w tej chwili już nie było innej możliwości. Przenieśliśmy się w inne czasy i rozpoczęliśmy dyskusję. Zaczęliśmy od zapoznania się wszystkich uczestników, gdyż większość z nas była tam po raz pierwszy. Przy tej okazji podyskutowaliśmy o tym, jakie jest i było w naszym lokalne środowisku (gdyż większość z nas pochodziła spoza Krakowa) zainteresowanie Tolkienem.

Dyskusja upływała miło, i szybko przeniosła się na nowe tory. Poruszyliśmy temat ostatnich doniesień na temat filmu Hobbit. Wśród nich tę kontrowersyjną na temat możliwości pojawienia się leśnej elfki o imieniu Itaril jako jednej z bohaterek filmu. Rozważyliśmy także możliwość obsady aktorów znanych nam już z filmu Władca Pierścieni.

Uczestnicy spotkania mieli też niezwykłą okazję zapoznania się z książką o muzyce z filmowej trylogii autorstwa Douga Adamsa (pisaliśmy o niej kilka miesięcy temu) oraz przeglądnięcia dzieła autorstwa Davida Salo dotyczącego języka Sindarin. Nie zabrakło też okazji do przeglądnięcia najnowszych numerów Simbelmyne oraz Aiglos. Na podstawie tekstu z tego ostatniego podyskutowaliśmy chwilę o motywie intruzji heroicznej. Rozmowy zeszły także na problematykę tłumaczeń Pisma Świętego w historii i problemów jakie za sobą niosło.

Czas na dyskusjach upływał tak szybko, że ani się obejrzeliśmy było już po 22 i nadeszła pora rozstania. Z pewnością wrócimy do Media Aetas na kolejnym spotkaniu. Czy będzie to ten sam stół, czy też nie, zależeć będzie od naszej ilości. Tym razem była nas ósemka, dzięki czemu mieliśmy dużo przestrzeni dla siebie. Można ocenić, że przy stole zmieści się do 12 osób, ale jeżeli będzie nas więcej, na pewno bez problemu wybierzemy lepszy stolik w restauracji. Wszystkich, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w spotkaniu zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania.

Tagi: , , , , ,

Ten tekst napisano 19 marzec 2011 o godzinie 16:36 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Działalność Bractwa, KrakTolk, Relacje, Spotkania. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz