28
mar

Ruszamy Śladami Hobbita (#1)

   Napisane przez: Vendea   w Aktualności, Relacje, Śladami Hobbita

Wszyscy nie możemy doczekać się ekranizacji Hobbita, którą prawdopodobnie będziemy mogli obejrzeć w kinach w grudniu następnego roku. Za ekipą filmową już tydzień kręcenia zdjęć, a z planu w pięknej Nowej Zelandii dotarło do nas do tej pory trochę informacji na temat filmu, a właściwie filmów, gdyż Hobbit został podzielony na dwie części. Postaramy się je uporządkować w ramach pierwszego wpisu z cyklu Śladami Hobbita.

Choć większość fanów nie wyrażała aprobaty, ekranizacja została podzielona na dwie części. Pierwsza prawdopodobnie będzie nosić tytuł „The Hobbit: There and Back Again”, druga natomiast „The Hobbit: An Unexpected Journey”. Scenariusz napisali Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro i Peter Jackson. Reżyserii po wielu problemach podjął się ostatni z wymienionych. Jackson wykorzysta do filmu najnowsze kamery 3D, co jasno sugeruje, że nacisk w filmie może być kładziony głównie na efekty specjalne.

Tytułowego hobbita – Bilbo Bagginsa – zagra znany wielu osobom Martin Freeman. W rolę Thorina Dębowej Tarczy wcieli się Richard Armitage a w jego kampanii znajdą się: Ken Stott (Balin), Graham McTavish (Dwalin), William Kircher (Bifur), James Nesbitt (Bofur), Stephen Hunter (Bombur), Robert Kazinsky (Fili), Aidan Turner (Kili), Peter Hambleton (Gloin), John Callen (Oin), Jed Brophy (Nori), Mark Hadlow (Dori), Adam Brown (Ori).

W ekranizacji książki Tolkiena zobaczymy także dobrze nam znanych aktorów z „Władcy Pierścieni” takich jak: Sir Ian McKellen (Gandalf), Cate Blanchett (Galadriela), Andy Serkis (Gollum) czy Elijah Wood (Frodo).

Mimo niedawnego trzęsienia ziemi w Nowej Zelandii, filmowcy wzięli się do pracy i zaczęli zdjęcia w Wellington zgodnie z planem – tj. 21 marca. Odbywać się one będą w Stone Street Studios oraz na terenie całego państwa. Jak do tej pory jako pewny do zdjęć plenerowych potwierdzono jedynie obszar niedaleko Matamata na Wyspie Północnej. Początkowo, z powodu iż nowozelandzkie związki domagały się lepszych warunków pracy, istniała szansa, że ujęcia będą kręcone w innych krajach świata (wspominano nawet o Europie środkowo-wschodniej). Mieszkańcy zielonego państwa na tę wiadomość zareagowali protestem. Przed wizytą przedstawicieli wytwórni Warner Bros, tysiące ludzi powychodziło na ulice. Największe wiece liczyły do 3 tysięcy demonstrantów. Wiele uczestników było poprzebieranych za hobbitów i inne rasy Śródziemia. Niesiono transparenty z napisami takimi jak „Nowa Zelandia to Śródziemie” czy „Kochamy hobbitów”. Po dwóch dniach negocjacji wytwórnia filmowa i rząd N.Z. uzgodniły, że Hobbit zostanie.

Podobnie jak ekranizacja Władcy Pierścieni, nowa produkcja przyniesie olbrzymie zyski dla gospodarki nowozelandzkiej. Turyści którzy przybyli obejrzeć miejsca związane z wcześniejszą ekranizacją dzieł Tolkiena wydali na ten cel około 32,8 mln dolarów. Hobbit przyczyni się do gigantycznego zwiększenia tej kwoty. Już teraz projektowane i produkowane są gadżety związane z nową superprodukcją. Za przykład można podać serwis TheOneRing.net, który oferuje od pewnego czasu koszulki dla fanów.

Pojawił się oficjalny blog Hobbita, oczywiście w wersji anglojęzycznej. Dzięki temu fani mogą na bieżąco śledzić poczynania ekipy filmowej i dowiadywać się o postępie prac.

Warto też zauważyć, że do scenariusza włączono nową, nieznaną z książki postać. Itaril (którą prawdopodobnie zagra Saoirse Ronan) ma być zakochana w młodym władcy elfów. Zgodnie z pogłoskami z charakteru ma mieć wojowniczy charakter, być niższa od innych elfów i służyć w Gwardii Króla Lasu. Czy nie przypomina innej znanej nam już postaci? Miejmy nadzieję, że nie wpłynie zasadniczo na przebieg akcji filmu.

To na razie początek, do ukazania się Hobbita w kinach minie jeszcze co najmniej rok. W tym czasie na planie filmowym może wydarzyć się sporo ciekawych rzeczy. Dlatego też w naszym serwisie powstał nowy cykl Śladami Hobbita, w którym postaramy się systematycznie informować o postępach w pracach nad filmem. Specjalnie dla was będziemy śledzić najnowsze doniesienia  i plotki czekając na premierę pierwszego, jak i drugiego, filmu. Pozostańcie z nami!

Uwaga! Przy tej okazji uruchomiliśmy także nasz profil w serwisie Twitter. Możecie nas śledzić pod nickiem @b_rivendell.

Tagi: , , , , , , ,

Ten tekst napisano 28 marzec 2011 o godzinie 21:44 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Relacje, Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

3 komentarzy jak dotąd

Nanatei
 1 

Niektórych aktorów trudno jest mi sobie wyobrazić w krasnoludzkiej charakteryzacji… Będzie ciekawie. =D

29 marzec 2011 o 18:31
 2 

Mam dokładnie takie samo odczucie :) Tym bardziej oczekuję pierwszych zdjęć w kostiumach, które gdzieś może wyciekną :D

31 marzec 2011 o 21:31
Zbroja
 3 

Z tego co wiem postać Itaril została usunięta ponieważ fani przesłali wiele komentarzy negatywnych do Jacksona , na ten temat.

31 maj 2011 o 18:23

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz