29
mar

Wiosna w Śródziemiu z krzykami umarłych w tle

   Napisane przez: Agnieszka "Tinwelin" Czaja   w Aktualności, Gry komputerowe, Lord of the Rings Online

Szara Drużyna wyrusza na misję by pomóc Aragornowi. W głębi Enedwaith odkrywają tajemnicę sięgającą czasów Drugiej Ery Śródziemia. Sauron wykorzystuje tę okazję i wysyła swoich pięciu potężnych, okrutnych nieumartych magów, którzy zostali wyszkoleni do walki potężnymi Istarimi.

Takie wprowadzenie posiada najnowsze rozszerzenie do gry Lord of the Rings Online noszące tytuł Echoes of the Dead. Warto przyjrzeć się jego zawartości. Do gry dodano cztery całkowicie nowe instancje: The Town of Stoneheight, Northcotton Farm, The Lost Temple, The Glacier Fortress, oraz nowy raid* Ost Dunhoth. Zmiany możemy zauważyć również w tworzeniu i rozwijaniu legendarnych przedmiotów.

Zmiany w dotychczasowych lokacjach

W trzech nowych skirmishach w otchłaniach Morii można sprawdzić swój zapał i udoskonalić umiejętności. Podróżując samotnie przez otchłań Khazad-dum gracz nie napotka większych problemów w zadaniach epickich – tom 2 został przebudowany, aby można go przejść samotnie. Kraina Evendim została wzbogacona o ponad sto nowych zadań.

Zmieniono główne okno przeglądu postaci, a przedmiot Map Home przekształcono na skilla, który w dalszym ciągu będzie działał tak samo. Umiejętności szybkiej podróży nabyte poprzez reputację (Bree, Thorin’s Gate, Mrocznej Puszczy, Ost Guruth, Enedwaith, Rivendell i Michel Delving) nie powoduje już wzajemnych blokad czasowych. Warto również wspomnieć, że w każdej z klas wprowadzono drobne zmiany. Lista wprowadzonych wszystkich modyfikacji dostępna jest na oficjalnej stronie z notatką o zmianach w grze.

Wiosenne porządki

Oprócz nowego dodatku w Śródziemiu pojawiają się oznaki wciąż tętniącego życia, które dodatkowo wspierane jest przez specjalną akcję autorów gry. Nadeszła wiosna, a wraz z nią do Śródziemia zawitał Wiosenny Festyn! Zbieranie kwiatów, wyścigi konne, pokonywanie labiryntu, tańce, muzyka i wspaniała strawa. Jednym słowem – zabawa. Świętują elfowie, ludzie, niziołki i krasnoludy. Uroczystości odbywają się na specjalnych terenach. W Shire, jak zwykle, takie uroczystości mają miejsce pod „The Party Tree”. Ludzie zbierają się w okolicy „The Festival Grounds”. Elfowie świętują w Dulliond, a krasnoludy w „Thorin’s Hall Bar”. Wykonując proste zadania zdobywamy specjalne żetony, dzięki którymi możemy zdobyć dwa specjalne konie lub też wymienić je na festynowe ubiory. Każda z ras ma w swoim gronie wyśmienitego tancerza. Jeżeli będziemy w stanie powtórzyć jego kroki, nauczy nas nowego tańca. Lecz trzeba się spieszyć, bo Wiosenny Festyn będzie trwać tylko do 13 kwietnia.

* Forma dużego questa dla grupy 4-6 graczy
Zrzut ekranu autorstwa Eruchinvarona

Tagi: , , , , ,

Ten tekst napisano 29 marzec 2011 o godzinie 18:06 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Gry komputerowe, Lord of the Rings Online. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz