Po raz trzeci twórcy serwisu Elendilion zapraszają na wyjazd do Wielkiej Brytanii organizowany specjalnie dla fanów J.R.R. Tolkiena. Moc atrakcji w planie wyjazdu, doborowe towarzystwo, ciekawy termin i atrakcyjna cena wprost kuszą do wybrania się na wyprawę do Anglii i Walii.

Trzy dni temu serwis elendilion.pl poinformował o szczegółach przygotowanej przez jego zespół wycieczki do Anglii i Walii. Pierwsze informacje o planach zorganizowania wyjazdu pojawiały się już między innymi w komentarzach do postów w serwisie. Z tego też powodu część osób wyczekiwała szczegółów od kilku tygodni. Teraz mamy już konkrety i przedstawiają się one bardzo ciekawie.

Bogaty przebieg wyjazdu

Wyjazd odbędzie się w dniach 26 sierpnia – 2 września 2011. Jest to bardzo dobra data, gdyż nie zazębia się z wieloma zlotami i konwentami, które odbywają się w wakacje w naszym kraju. Wyjazd potrwa w sumie 8 dni, z czego pierwszy i ostatni poświęcone będą na przejazd autokarem do Wielkiej Brytanii i z powrotem. Autokar będzie jechał przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. 27. planowane jest dotarcie do Cantenbury, gdzie odbędzie się pierwszy etap zwiedzania. Następny przystanek to centrum Londynu. Trzeciego dnia w Wielkiej Brytanii wycieczka trafi już do Walii, gdzie będzie można obejrzeć malownicze tereny, które z pewnością zainspirowały Tolkiena do stworzenia Rivendell. Zobaczyć będzie można malowniczy Park Narodowy Snowdonia, wyspę Anglessey, Gwynned oraz miejscowość o najdłużej nazwie na świecie (a brzmi ona Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch). Oprócz tego uczestnicy zobaczą Cardiff (stolicę Walii). Powrotną drogą wycieczka zahaczy o Bath, a następnie uda się ponownie do Londynu i dalej do Cantenbury.

Propozycja wyjazdu jest o tyle kusząca, że jej cena jest stosunkowo niska, a wynosi jedynie 1300 zł. W tę cenę wliczone są przejazd, śniadania, ubezpieczenie oraz opieka pilota. Oczywiście trzeba pamiętać by doliczyć około 100 funtów brytyjskich na wejściówki do zabytków, które będą zwiedzane. Jednak nawet z tą kwotą, cena całego wyjazdu jest bardzo atrakcyjna i warto zastanowić się nad wyjazdem.

Czasu jest niedużo

Warto decydować się szybko. Na zapisy jest czas do połowy kwietnia, gdyż do 15. dnia tego miesiąca należy wpłacić zaliczkę w kwocie 200 zł. Resztę kwoty będzie trzeba dopłacić w okolicach czerwca lub lipca. Taki wyjazd nie jest łatwą decyzją, jednak trzeba przyznać, że warto. Elendilion organizował już dwa takie wyjazdy (o ostatnim można przeczytać w najnowszym numerze magazynu Simbelmynë). W obu przypadkach wycieczki udały się znakomicie, a osoby, które w nich brały udział, do dzisiaj miło wspominają wspólny wyjazd.

Wyjazd odbędzie się z Katowic. Wycieczka organizowana jest za pośrednictwem katowickiego biura podróży Abraksas. O szczegółowym planie wycieczki i kontakcie z jej organizatorami przeczytać możecie w serwisie Elendilion.

Tagi: , , , , , , ,

Ten tekst napisano 30 marzec 2011 o godzinie 08:01 i zamieszczono w kategoriach Aktualności. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz