Od czasu świątecznej przerwy w kręceniu filmu Hobbit. Minęły już niemal dwa tygodnie. Pora na kolejną porcję ciekawostek z planu filmowego. A jest o czym pisać. Przedstawimy wam następcę Roberta Kazinskiego w roli Filiego, dowiemy się kto zagra Thranduila i zdementujemy pewną plotkę, która od długiego czasu krążyła po sieci. Na koniec podpowiemy wam, jak zadać pytanie o film samemu Peterowi Jacksonowi.

Po świątecznym doniesieniu o odejściu Roberta Kazinskiego z ekipy filmowej w końcu doczekaliśmy się jego następcy. Za kilka dni do grupy filmowej dołączy Dean O’Gorman. To on zagra rolę krasnoluda Filiego. O’Gorman jest nam dobrze znany z seriali „Herkules”, „Xena”, „Miecz Prawdy”, czy ostatnim „The Almighty Johnsons”. Przypomnijmy, że Dean O’Gorman zastąpi Roberta Kazinskiego po jego rezygnacji z gry w filmie spowodowanej sprawami prywatnymi. Pisaliśmy o tym w poprzednim wpisie Śladami Hobbita. Mamy nadzieję, że aktor dobrze się znajdzie w zespole i wkrótce zobaczymy go w krasnoludzkim stroju.

Pora przenieść się do Mrocznej Puszczy. Bardzo szybko udało się ustalić, że w rolę Thranduila wcieli się Lee Pace. Peter Jackson na blogu Hobbita napisał, że kocha jego rolę w The Fall, w której Pace zagrał kilka lat temu. Prawdopodobnie właśnie to sprawiło, że został wybrany na króla leśnych elfów. Pozostając w tym regionie Śródziemia warto wrócić do sprawy Itaril, o której także już wspominaliśmy. W wywiadzie dla Belfast Telegraph Saorise Ronan, aktorka, o której uważano, że wcieli się w tę rolę, wyznała, że jednak nie zagra w Hobbicie. Nie wiadomo czy na jej miejsce zostanie znaleziona inna aktorka czy też postać elfiej wojowniczki zostanie całkowicie wymazana ze scenariusza. Znając dotychczasowe reakcje fanów na pomysł nowej postaci, lepiej by było gdyby postać taka w ogóle nie pojawiła się na ekranie.

Peter Jackson na swoim profilu w serwisie Facebook zachęca do zadawania pytań odnośnie Hobbita. Powtarza tym samym tradycję z czasów tworzenia Władcy Pierścieni, kiedy to odpowiedział na 20 najciekawszych pytań fanów. Wtedy korzystał on z pośrednictwa serwisu Ain’t It Cool. Tym razem pytania można zadawać bezpośrednio pod jego wpisem. Jak sam przyznał w swojej notce, jeżeli odpowiadanie na pytania będzie dla niego przyjemne, możliwe, że odpowie na więcej niż w tamtym przypadku. Zapraszamy was do dołączenia się do pytań.

Na koniec wspomnijmy o informacji, którą za pośrednictwem portalu The One Ring zamieściliśmy na naszym profilu facebook. Jest niemal pewne, że w rolę Elronda ponownie wcieli się Hugo Weaving. Podobno był widziany w Wellington tuż po świętach. Do tej pory nie było oficjalnej informacji, że aktor wystąpi w filmie. O dostrzeżeniu aktora możecie przeczytać na stronie TORn.

To wszystkie informacje, jakie mamy dla was w tym tygodniu. Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku jak i Twitterze. Będziemy nadal pilnować nowinek i dostarczać je wam porcjami w kolejnych odsłonach cyklu Śladami Hobbita.

Tagi: , , , , , ,

Ten tekst napisano 5 maj 2011 o godzinie 21:57 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Ciekawostki, Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz