Po świątecznej przerwie i kilkunastu dniach filmowania następuje przerwanie ciszy. Oto trafiają do nas nowe informacje. Podobnie jak we wcześniejszym artykule, będą one dotyczyły obsady, jednak tym razem tej bardziej odległej części historii o ulubionym Hobbicie. Kto zagra władcę Miasta na Jeziorze? Kto strasznego orka Azoga – zabójcę Throra? Za ile można kupić Imladris? Jeśli jesteście ciekawi, odpowiedzi szukajcie niżej.

Ryan Gage awansował. Początkowo odtwórca Drogo Bagginsa będzie miał bardziej aktywny udział w filmie i stanie się urzędnikiem służby cywilnej – Alfridem. Rola ta będzie bardziej widoczna, dzięki czemu gra tego aktora będzie znacznie bardziej zauważalna. Sam Gage wyraził zadowolenie z nowej roli w produkcji.

Na przywódcę orków z Morii wybrano Conana Stevensa Jest on australijskim zapaśnikiem, aktorem i scenarzystą. Mierzy 214 cm więc pod względem rozmiarów na olbrzymiego Azoga nadaje się idealnie. Aktualnie możemy go oglądać w Grze o Tron gdzie występuje jako Gregory Clegane.

Nieznanym z imienia władcą Esgaroth zostanie Stephen Fry. Aktor grał między innymi w takich produkcjach jak Autostopem przez galaktykę czy V jak Vendetta. Jest laureatem  licznych plebiscytów i nagród branżowych. W 2005 znalazł się wśród 50 najwybitniejszych brytyjskich komików w  głosowaniu przeprowadzonym wśród osób związanych ze sztuką kabaretową. W 2006r zajął dziewiąte miejsce w plebiscycie BBC w głosowaniu na największą gwiazdę telewizji. Wnioskując z tego, władcę Miasta na Jeziorze z pewnością zagra osoba o bogatym doświadczeniu i wysokim profesjonalizmie.

Fani mają okazję dołączyć do gadżetów związanych z filmem kolejny rarytas. Czternastu utalentowanych artystów z Weta Workshop pracowało przez 1200 godzin by stworzyć makietę Ostatniego Przyjaznego Domu. Projekt ten miał być największym i najdokładniejszym jaki Weta Workshop wyprodukował. Makieta jest dopracowana w detalach, zawiera 6 mostów i kładek, 9 wież i wieżyczek, 16 kolumn, 75 drzew, 94 filarów, 283 krzewów, 963 stopni na 80 klatkach schodowych, 2350 indywidualnych cegieł, 24000 dachówek. Liczby budzą podziw. Cudo mierzy 18 cali szerokości, ale będzie dostępne w różnych wariantach wymiarowych. Cenę ustalono na jedyne 399$ (na chwilę obecną około 1111 zł). Pierwszych 300 kolekcjonerów otrzyma również w prezencie specjalny plakat.

Filmowcy zbliżają się do końca pierwszej części zdjęć. Jeszcze około trzy tygodnie i nastąpi przerwa na montaż, efekty specjalne oraz przygotowywanie się do kręcenia ważniejszych scen. Być może będzie to okazja na pierwsze przecieki samego materiału filmowego. Z pewnością o takich będziemy was informować na bieżąco.

Tagi: , ,

Ten tekst napisano 23 maj 2011 o godzinie 19:08 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Ciekawostki, Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz