Minął ponad miesiąc od ostatniego artykułu, co nie oznacza, że plan filmowy pogrążył się w letargu. Dziś o niejakiej Tauriel oraz odpowiedź na pierwsze pytanie od fanów. Pojawi się wzmianka o Królu Goblinów, dowiecie się gdzie można zobaczyć pierwsze oficjalne zdjęcia z planu i poznacie dokładny termin premier obydwu części Hobbita.

Peter Jackson powiadomił, że do scenariusza dołączy nowa postać grana przez Evangeline Lily (aktorkę znaną z serialu Zagubieni) - elfka Tauriel. Imię bohaterki oznacza „córka Mrocznej Puszczy”. Jackson nie zdradza w którym punkcie historii pojawi się Tauriel i jaką odegra rolę w całej historii – zostawia to jako zagadkę dla fanów. Uspokaja jednak, między bohaterką a Legolasem nie zaistnieje wątek romantyczny.

Poznamy także Króla Goblinów – Barry’ego Humphriesa. Zostanie stworzony w ten sam sposób, w jaki utworzono postać Golluma graną przez Andego Serkisa.

Na stronie EW.com można zobaczyć pierwsze oficjalne zdjęcia. Są to tylko trzy sztuki, więc trudno o zaspokojenie nimi filmowego głodu. To tylko przystawki, na „danie główne” będziemy musieli czekać do 14 grudnia 2012r. To właśnie w tym dniu odbędzie się premiera pierwszej części Hobbita, która nosić będzie tytuł The Hobbit: An Unexpected Journey (w polskiej wersji językowej będzie to prawdopodobnie Hobbit: Niespodziewana podróż lub też Hobbit:Nieoczekiwana podróż). Po „zupie”, na pojawienie się „drugiego dania” pod nazwą The Hobbit: There and Back Again (pol: Hobbit: czyli tam i z powrotem) czekać będziemy niecały rok tj. do 13 grudnia 2013r.

Jackson odpowiedział  na pierwsze z 20 pytań fanów (wybrane z ponad 4000 innych) . „Czy w filmie zobaczymy atak Białej Rady na Dol Guldur?” – potwierdził, że w filmie na pewno pojawi się Biała Rada i Dol Gurdur. Odpowiedź lekko wymijająca – nie może powiedzieć (a przynajmniej nie chce zdradzić) gdzie i kiedy je zobaczymy.

 

Tagi: , ,

Ten tekst napisano 28 czerwiec 2011 o godzinie 19:10 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz