Dziś o drugim i trzecim filmie z planu – po częściowo odsłoniętych kulisach oprowadzi nas Peter Jackson. A także drużyna krasnoludów –  gotowa na wyprawę. Jak na razie możemy podziwiać ich na zdjęciach. Prezentują się poważnie i wojowniczo i w niczym nie przypominają bajkowych krasnoludów.

Znamy datę polskiej premiery Hobbita - odbędzie się 28 grudnia 2012r.,  a polskim dystrybutorem będzie firma Forum Film Poland.

Na oficjalnym blogu Hobbita Peter Jackson udostępnił fanom drugi i trzeci film z planu. W pierwszym z wymienionych zobaczymy Andy’ego Serkisa w roli drugiego reżysera a zarazem Golluma. Podpatrzymy fragment gry w zagadki z Bilbem, a także rozmowę hobbita z Elrondem na tarasie w Rivendell. Usłyszymy kilka prywatnych wypowiedzi aktorów i osób odpowiedzialnych za film, a przepiękne krajobrazy sprawią, że zatęsknimy za Nową Zelandią, w której wszystko jest kręcone. Trwa odliczanie dni do końca, na chwilę obecną zostało ich mniej niż 200.

Na początku trzeciego filmu zabłądzimy poza Śródziemie w poszukiwaniu Andy’ego. Potem bliżej zapoznamy się z krasnoludami – zobaczymy ich stroje (także prezentowane na zdjęciach niżej), sposób w jaki się poruszają (biegający Bombur to dziwny widok) i walczą. Usłyszymy ich śpiew. Podpatrzymy aktorów na siłowni i odwiedzimy ich fryzjerkę, która – patrząc na wymyślność fryzur – ma sporo roboty. Ponownie trafimy do Rivendell, gdzie spotkamy Elronda, a także (w garderobie) Galadrielę – w imponującej, długiej sukni.

Na stronie theonering.net od kilku dni można zobaczyć zdjęcia drużyny krasnoludów (poniżej). Ich wygląd i ubiór nie jest do końca zgodny z książką. To, że przedstawieni bohaterowie posiadają broń, skłania dociekliwych do sięgnięcia po źródło pisane. Według lektury, tylko Thorin z całej grupy krasnoludów miał miecz, o reszcie krasnoludów wiadomo tylko, że posiadali „malutkie noże”. Widzimy więc, że Hobbit nie będzie tylko baśnią dla dzieci, jaką był w pierwotnym zamierzeniu Tolkiena. Jak daleko posunie się Peter Jackson we wprowadzaniu zmian? Będziemy na pewno zwracali na to uwagę.

Oto zdjęcia krasnoludów i ich krótkie opisy z książki dla porównania.


Thorin Dębowa Tarcza – ogromny, dostojny krasnolud. Do Bilba przyszedł ubrany w błękitny kaptur z długim srebrnym chwastem.

Balin i Dwalin – bracia. Dwalin przychodzi do Bilba jako pierwszy z kompanii. Miał na sobie ciemnozielony kaptur, a jego błękitna broda zatknięta była za złoty pas. Balin przybył jako drugi, ubrany w czerwony kaptur. Jest to bardzo stary krasnolud z białą brodą.

 

Bifur, Bofur i Bombur- dwoje spośród nich nosiło żółte kaptury, a  pozostały – jasnozielony.

 

 

W końcu reszta kompani. Nori, Ori, Dori, Oin, Gloin. O ich wyglądzie nic nie wiadomo poza tym, że dwoje z nich nosiło kaptury purpurowe, jeden brązowy, jeden szary i jeden biały. Kili i Fili to najmłodsi z krasnoludów. Obaj mieli niebieskie kaptury, srebrne pasy i żółte brody.

Zobaczcie pełną prezentację bohaterów filmu na stronie TheOneRing.net.

Tagi: , ,

Ten tekst napisano 21 lipiec 2011 o godzinie 13:40 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Jeden komentarz

Eruanna
 1 

Och poza tymi krótkimi brodami to krasnoludy są w porządku…;]

21 lipiec 2011 o 16:03

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz