Co jakiś czas warto napisać, co dzieje się w Bractwie Rivendell – szczególnie, że w ostatnich miesiącach wiele się zmieniło. Pora abym podsumował ten długi okres czasu i poinformował Was, drodzy czytelnicy, o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami Doliny Rivendell.

Zacząć należy od naszej strony internetowej. Panuje na niej znacznie większy ruch niż w poprzednich latach. Zawdzięczamy to stałej ekipie, która uzupełnia serwis o świeże wiadomości. Tutaj największe zasługi przypisać można Vendei (autorce cyklu Śladami Hobbita) oraz Nanatei, która niedawno podjęła się korekty tekstów trafiających na stronę (ten z pewnością też przejrzy)*.

W Bractwie zaszły zmiany personalne. Z początkiem sierpnia z Rady Opiekunów odeszła Elvinga, która po latach pracy odpocznie od tej funkcji, by nabrać sił do nowych wyzwań. Już teraz mogę zdradzić, że jednym z nich jest przejęcie prowadzenia PHN-a, którym ja niestety od dłuższego czasu nie mogę się zająć w związku z innymi obowiązkami.

Do Rady Opiekunów dołączyły wspomniana wcześniej Nanatei oraz Tinwelin, które przez ostatni czas bardzo aktywnie udzielały się w naszej grupie. Warto także wspomnieć, że Bractwo przez ostatni rok bardzo dynamicznie się rozrastało – w nasze szeregi wstąpiło wiele nowych, obiecujących jednostek. Aktualnie grono członków Bractwa liczy dwadzieścia osób i myślę, że wciąż będzie się poszerzać dzięki ciągłemu zgłaszaniu się chętnych pasjonatów Tolkiena.

Od maja część osób z Bractwa Rivendell wspiera moją nową inicjatywę.  Jest to projekt kanału telewizji internetowej o nazwie Raport Obieżyświata. Program ma za zadanie przybliżać ciekawe wydarzenia związane z fantastyką. W drugim odcinku będzie można zobaczyć zdjęcia z Tolk Folku jak i Fornostu, dlatego polecamy Wam śledzenie tego programu.

W Bractwie powstał Dom Bardów, który prowadzony jest przez Nanatei. Dom wystartował z garścią pieśni zarówno innych twórców, jak i własnego autorstwa i zaprezentował je na dorocznym Zlocie Bractwa Rivendell w Lothlórien. Relację z tego spotkania na pewno zobaczycie na naszych stronach już wkrótce.

Kontynuujemy naszą inicjatywę spotkań tolkienowskich w Krakowie i Wrocławiu. Już za tydzień, 16. sierpnia w Krakowie odbędzie się KrakTolk 12.(9), który tym razem będzie miał zupełnie luźną formę. Zapraszamy!

W planach mamy kilka innych projektów, z którymi postaramy się wystartować już na jesieni. Dlatego warto nas śledzić, a jeżeli chcielibyście dołączyć do Bractwa Rivendell i wspierać nasze działania, to koniecznie wypełnijcie formularz zgłoszeniowy. Do zobaczenia wkrótce!

_______

* [ …i chcąc nie chcąc, będzie Was w nim prześladowała. – przyp. Nan.]

Tagi: , , , , ,

Ten tekst napisano 9 sierpień 2011 o godzinie 17:27 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Działalność Bractwa, Relacje. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz