Po raz kolejny zapraszamy Was do przeniesienia się do magicznego Śródziemia, dzięki udziałowi w dorocznym Zlocie Arda 2011. Impreza odbędzie się po raz ósmy, a po raz trzeci w Linownie nad jeziorem Lubie. Zapisy przez Internet trwają do końca tego tygodnia, a kto się zapisze, może liczyć na drobny upominek przy rejestracji na miejscu. Kilka osób z Bractwa Rivendell wybiera się na ten zlot. A wy?

Mamy rok 2978 III Ery. Śródziemie pogrąża się w marazmie. Od lat Gondor nie jest w stanie obstawić wszystkich przyczółków i utworzyć armii mogącej odeprzeć nieprzyjaciół ze wschodu jak i południa. Jest rok 2978. Gondor próbuje zebrać siły na walkę z Nieprzyjacielem, który od 2951 roku otwarcie tworzy armię w Mordorze, a z każdym rokiem kolejni wrogowie oficjalnie postanawiają dołączyć do jego armii.
Na południowym zachodzie Gondoru Lord Bernon Agleridan, władca wybrzeża Anfalas, stara się ratować resztki polityki Gondoru. Chcący podtrzymać tradycje, organizuje festyn na cześć zaręczyn swojej córki. Jednak jako wprawny polityk wie też, że będzie to jedna z ostatnich okazji, by wzmocnić stosunki ze swoimi przyjaciółmi.

Lord Bernon przesłał do władców okolicznych ziem, jak i z dalszych regionów zaproszenie na organizowane wydarzenie. Wystosował je także do wszystkich, którzy w tym czasie wędrować będą przez jego ziemie, rozsyłając obwieszczenie po wszystkich wioskach położonych na wybrzeżu Anfalas oraz ziemiach sąsiadujących.

Zlot Arda to spotkanie fanów twórczości profesora J.R.R. Tolkiena, które formą przypomina grę terenową. Od ośmiu lat Zlot gromadzi w jednym miejscu osoby, które na kilka dni mogą wcielić się w postacie mieszkańców Śródziemia uwikłanych w politykę Wolnych Plemion oraz Sił Ciemności. Uczestnicy nie wpływają na losy wielkich wojen bezpośrednio. W każdej wielkiej historii na wielkie zwycięstwa sławnych bohaterów składają się wysiłki tysięcy bezimiennych szeregowców. Walczą oni w potyczkach, bitwach, przekazują informacje i zdobywają z pozoru niepotrzebne przedmioty. Każdy z nich jest małą drobinką piasku i być może nie znaczy wiele. Jednak wspólnymi siłami są w stanie przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę.

Arda 2011 po raz trzeci odbędzie się w miejscowości Linowno opodal Drawska Pomorskiego. Znajduje się tam malownicze pole namiotowe umieszczone w lesie tuż nad brzegiem jeziora Lubie. W trakcie zabawy uczestnicy mogą przemierzać duży, zalesiony obszar, jak i świetnie bawić się w samym obozie, w którym zorganizowane będą liczne atrakcje. Wśród nich przewidziane są turnieje łucznicze, walki na bezpieczną broń, rzutu kłodą.

Zlot odbędzie się w dniach 19-23. sierpnia 2011. Pierwszy wieczór będzie poświęcony integracji wewnętrznej plemion. Przez kolejne trzy dni trwała będzie zabawa fabularna. Ostatni dzień przeznaczony jest na wyjazdy uczestników.
Uczestnicy Zlotu zorganizowani są w grupy według przynależności do jednego z plemion. Wśród tych mamy kilka domów elfów, krasnoludy, ludzi z Gondoru oraz Rohanu, a także Siły Ciemności pod postacią bezlitosnych Korsarzy z Umbaru.

Oprócz fabuły głównej, wokół której skoncentrowane są najważniejsze wydarzenia na Zlocie, każde plemię otrzymuje własne zadania, które wpłyną na życie ich ludu i pozwolą wykazać się umiejętnościami odwzorowania świata przedstawionego u Tolkiena. Co ciekawe, pomimo, że zlot koncentruje się na grze fabularnej, to nie jest to typowy LARP, jak ma to miejsce na innych tego typu imprezach. Zlot Arda ogranicza do minimum samą grę, a stawia na zachowania uczestników, ich ubiór i decyzje jakie podejmują. Dzięki temu użytkowanie broni z reguły spychane jest na dalszy plan, choć nie do końca.

Jako uczestnicy tego zlotu z kilkuletnim doświadczeniem polecamy go i zapraszamy. Będzie  to też świetna okazja do spotkania się z osobami z Bractwa Rivendell. Do zobaczenia!

Źródło: Materiały prasowe

Tagi: , , , ,

Ten tekst napisano 4 sierpień 2011 o godzinie 17:29 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Konwenty. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz