28
wrz

Listopadowa premiera gry przesunięta

   Napisane przez: Agnieszka "Tinwelin" Czaja   w Gry komputerowe

Z dawna oczekiwana gra The Lord of the Rings: War in the North oparta na powieściach Profesora miała ukazać się w Europie 4. listopada. Data premiery niestety została przesunięta na 25. listopada tego roku.

Śródziemie przygotowuje się do nieuniknionej wojny. Teraz każde zdarzenie ma wpływ na powodzenie misji. Aby zapewnić większe szanse wygranej, trójka ochotników wyrusza, aby pokrzyżować plany nieprzyjacielowi. Kierują się na północ, przez przyjazne im tereny takie jak Bree czy Rivendell oraz przemierzają dzikie i mroczne krainy Ettenmors, Mroczną Puszczę, aż po Fornost.

War in the North stawia przede wszystkim na współpracę z innymi bohaterami. Jak już wiadomo dzięki licznym doniesieniom, możemy wcielić się w jedną z trzech postaci: Eradana – człowieka-zwiadowcę, dzięki któremu możemy pozbyć się przeciwnika z ukrycia; Andriel – elfkę z Rivendell – posiadającą magiczne umiejętności, które na pewno wspomogą rannych kompanów; oraz Farina – krasnoluda z królestwa Ereboru – jego zdolności wojownika będą szczególnie pomocne drużynie w trudnych sytuacjach. Nasi bohaterowie mogą liczyć w chwilach grozy na pomoc Belerama – Wielkiego Orła – który od początku towarzyszy w wyprawie. Dzięki niemu zdobywamy potrzebne informacje i wsparcie w walce.

Wszystkie nasze wybory wpływają na rozwój umiejętności postaci oraz na całą akcję gry. Inną jej cechą jest możliwość rozgrywki wieloosobowej. Możemy skorzystać z trybu sieciowego i wraz ze znajomymi decydować o losach swoich postaci lub pozwolić sztucznej inteligencji na prowadzenie dwóch pozostałych członków drużyny. Oczywiście istnieje także możliwość zmierzenia się z zadaniami w pojedynkę, co na pewno będzie sporym wyzwaniem.

War in the North będzie pierwszą grą z serii „Władca Pierścieni„, która w tak realistyczny sposób ukarze brutalność i spustoszenie jakie niesie ze sobą wojna. Warto również wspomnieć, że przy tworzeniu gry z Snowblind Studios współpracował Saul Zaentz, producent filmu, który czuwał nad oddaniem specyficznego klimatu Śródziemia.

Producenci postarali się, aby gra trafiła w gusta każdego miłośnika twórczości Tolkiena jak i pasjonatów gier akcji RPG. Pojawi się ona w wersji na  PlayStation 3, Xboksa 360 oraz na PC. A do uruchomienia gry na najniższych ustawieniach (oczywiście jeśli chodzi o PC) potrzebny będzie:

  • Procesor: Core 2 Duo 2.4 GHz / Athlon 64 X2 4400
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: GeForce 8600 / Radeon HD 2600
  • Dysk twardy: 10 GB
  • System operacyjny: Windows XP / Vista / 7

Jednakże warto też wspomnieć, że konieczna będzie jej rejestracja w serwisie Steam.

Na naszym rynku pojawi się w polskiej wersji językowej (kinowej), a wprowadzi ją firma Cenega.

Tagi: , , , ,

Ten tekst napisano 28 wrzesień 2011 o godzinie 18:40 i zamieszczono w kategoriach Gry komputerowe. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz