W poniedziałek o północy zakończyliśmy etap nadsyłania prac na Hobbicki Konkurs Bractwa Rivendell. Teraz jury zasiądzie nad wszystkimi zgłoszeniami i wybierze wiersze trzech autorów, którzy zostaną nagrodzeni egzemplarzami książki Hobbit. 

Hobbicki Konkurs rozpoczął się 18. września. Zadaniem uczestników było przygotowanie wierszowanej zagadki, która byłaby osadzona lub nawiązywała do świata wykreowanego przez Tolkiena. Na nadesłanie prac, uczestnicy mieli cały miesiąc. W tym czasie otrzymaliśmy 26 wierszyków, które teraz poddane zostaną naszej ocenie. Kryteriami decydującymi o wyborze najlepszych trzech zgłoszeń będą: humorystyka, estetyka wiersza (rymy, poprawność ortograficzna), bliskość nawiązania do świata Tolkiena oraz trudność zagadki.

Jeżeli uda nam się odpowiedzieć na wszystkie zagadki bez większych problemów, ocenimy je do końca najbliższego weekendu. Szczęśliwie, w razie kłopotów, mamy pod ręką odpowiedzi załączone przez uczestników. Z pierwszego, pobieżnego spojrzenia na zgłoszenia, musimy przyznać, że część z nich jest na całkiem dobrym poziomie.

Wkrótce poznamy zwycięzców, a ich prace pojawią się na naszej stronie jak i w kolejnym numerze Parma Hereno Nalmiristo. Ciekawe jak wy poradzicie sobie z zagadkami, gdy je opublikujemy. Naszym zdaniem byłyby one niemałym wyzwaniem dla Golluma.

Tagi: , , ,

Ten tekst napisano 20 październik 2011 o godzinie 14:23 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Działalność Bractwa, Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz