8
lis

Śladami Hobbita #8 Czwarty film z planu

   Napisane przez: Vendea   w Śladami Hobbita

Ostatni artykuł z serii Śladami Hobbita ukazał się dość dawno temu – teraz, na pobudkę, mamy dla Was czwarty film z planu, który Peter Jackson zamieścił na swoim blogu (oraz streszczenie dla leniwych – niżej).

Pierwsza część filmiku zapoznaje nas z kamerami 3D wykorzystywanymi do kręcenia Hobbita. Studio posiada aż 16 specjalistycznych kamer – w tym nagraniu omawiany jest sposób ich działania oraz budowa. Jackson przedstawia swoją „rodzinę” m.in babcię, wujka oraz tatę – trzeba przyznać, że rodzinka nie jest ludzka (ani elfia lub chociaż hobbicka).  Pierwsze 5 minut wydaje się nudne dla osób, które czekają na rzeczy dotyczące samego Hobbita. Wśród opowiadania o technice 3d widzimy ujęcia z Mrocznej Puszczy – możemy lepiej przyjrzeć się szacie roślinnej, wyczuć jej niesamowitość oraz nastrój, wskazywany przez samą nazwę. Podglądniemy krasnoludy uwięzione w pajęczych kokonach – które tak naprawdę całkiem nieźle się bawią (albo tylko udają) a także Bilba otwierającego drzwi swojej norki Thorinowi, Bifurowi, Bomburowi i Bofurowi. Zaglądniemy do charakteryzatorni, gdzie aktorzy po zajmującym wiele czasu nakładaniu makijażu, bród i peruk zmieniają się w postacie ze Śródziemia.

W skrócie to tyle. Z niecierpliwością czekamy na kolejne doniesienia z planu, które ekipa filmowa zdradzi fanom. Kiedy to będzie nie wiemy, ale będziemy na bieżąco śledzić wszystkie źródła wiadomości.

Ten tekst napisano 8 listopad 2011 o godzinie 11:04 i zamieszczono w kategoriach Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz