Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/ivellios/domains/bractwo-rivendell.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/ivellios/domains/bractwo-rivendell.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/ivellios/domains/bractwo-rivendell.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Śladami Hobbita #8: Zwiastun Hobbita | Bractwo Rivendell
22
gru

Śladami Hobbita #8: Zwiastun Hobbita

   Napisane przez: Vendea   w Śladami Hobbita

20 grudnia na oficjalnym blogu filmu Hobbit pojawił się pierwszy zwiastun do filmu. Trwa on jedynie dwie i pół minuty, ale przypomnijmy, że film wchodzi do kin w grudniu 2012r.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Na szczególną uwagę zasługuje pieśń krasnoludów w domu Bilba, całkowicie oddająca nastrój kopalń, grot i podziemnych sal. Nic dziwnego, że hobbit łowiąc jej dźwięki zapragnął ruszyć w świat, zobaczyć wysokie góry, usłyszeć szum sosen i potoków, zbadać głębie jaskiń i nosić u boku miecz zamiast laski. Krasnoludy z filmowej zapowiedzi w przeciwieństwie do książkowych nie mają ze sobą instrumentów – skrzypiec, fletów, bębna, klarnetów, wiolonczeli ani cudownej harfy Thorina. Śpiewają z szacunkiem, niczym hymn czy nabożną pieśń.

Kilka słów należy się postaciom Krasnoludów. Już od początku widzimy są zabawne (szczególnie po kilku piwach ;) ), co oddaje dobrze klimat książki. Wszyscy członkowie wyprawy prezentowani są po kolei widzowi, a na końcu pojawia się Thorin Dębowa Tarcza, który jest znacznie poważniejszy od swoich towarzyszy.

Pomimo dość wesołego ujęcia historii, Peter Jackson zadbał też o elementy grozy, które padają niczym cień samej wieży Dol Guldur. Thorin przestrzega Gandalfa, że nie odpowiada za Bilba, ani los, jaki go czeka. W ten sposób dostajemy wskazówkę, że na pewien sposób przewidziane jest, że ten drobny „incydent” to będzie początek czegoś większego. W drugiej połowie zwiastuna widzimy Gandalfa kroczącego po ruinach (czyżby samo Dol Guldur?) oraz Bilba, który znajduje Pierścień i spotyka Golluma. Od razu widać, że film nie będzie tylko wesołą przygodą dla dzieci.

Howard Shore, który zajmuje się muzyką do filmu, kontynuuje swoją pracę z Władcy Pierścieni i utrzymuje ścieżkę dźwiękową w bardzo podobnym tonie. Została ona jedynie zmodyfikowana i odświeżona o nowy motyw melodii z pieśni Krasnoludów. To miłe zaskoczenie, gdyż w ten sposób fani muzyki Howarda Shore’a dostaną kolejną dawkę świetnego soundtracka.

Premiera filmu za rok, ale fani już teraz mogą poczuć ciarki na plecach oglądając fragmenty w ukazanym trailerze. Co nas czeka dalej? Z pewnością teraz będzie pojawiało się więcej materiałów z planu filmowego. Będziemy śledzić je na bieżąco i dostarczać Wam w dalszych wydaniach Śladami Hobbita.

Tagi: , , , ,

Ten tekst napisano 22 Grudzień 2011 o godzinie 19:28 i zamieszczono w kategoriach Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz