Już jutro kolejna rocznica urodzin J.R.R. Tolkiena. Z tej okazji fani jego twórczości po raz kolejny dbają o odpowiednie obchody jednego z najważniejszych dla nich wydarzeń.

Jak co roku Tolkien Society zorganizowało akcję wznoszenia toastu za J.R.R. Tolkiena, który w tym roku obchodziłby już 120 urodziny! To okazja, jakiej nie można przegapić. W tym dniu o godzinie 21:00 czasu lokalnego wstają i mówią: „Za profesora”, wznosząc przy tym kieliszek lub szklankę jakiegoś napoju (nie koniecznie musi być alkoholowy!).

Mamy nadzieję, że w tym dniu wszyscy będziemy pamiętać o naszym mistrzu i wypijemy za jego dobre życie w innym świecie. Także po to, aby w przyszłości kolejne pokolenia mogły cieszyć się lekturą najwspanialszych dzieł, które stworzył. Kto wie, może będzie wśród nich i jakiś mroczny człowiek, który zrezygnuje ze swych planów po zapoznaniu się z losami Saurona ;) (patrzcie niżej).

Jeżeli chcielibyście podzielić się swoimi życzeniami dla Tolkiena, koniecznie wejdźcie na stronę Tolkien Society i wypełnijcie formularz.

Tagi: , ,

Ten tekst napisano 2 styczeń 2012 o godzinie 18:09 i zamieszczono w kategoriach Aktualności. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

2 komentarzy jak dotąd

brzegi
 1 

Oczywiście, że będziemy pamiętać, toast za Mistrza zostanie wzniesiony !:)

2 styczeń 2012 o 19:27
Milda
 2 

Ja jedynie herbatą wczoraj… Ale weekend się zbliża… byle do czwartku! ;)

4 styczeń 2012 o 20:12

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz