Były długie i krótkie, wesołe i smutne. Czasem bardzo treściwe i merytoryczne, a czasem bardzo głupawe i niewiele mówiące. Wzbudzały setki emocji: od łez radości do wzruszenia, od gniewu po czyste zadowolenie. Jedne wywoływały burzę, a inne pozostawały przemilczane. Jednak wszystkie one razem tworzą coś niepowtarzalnego i wyjątkowego dla nas wszystkich w Bractwie. O co chodzi? O posty na forum, których liczba właśnie przekroczyła 20 tysięcy.

Z tej okazji zerknijmy na statystyki naszego forum i zobaczmy, co możemy powiedzieć o tym szczególnym naszym miejscu, gdzie przez wiele ostatnich lat Bractwo Rivendell i jego przyjaciele zacieśniali więzi. Zobaczmy jacy są nasi użytkownicy i czym cechują się posty, które tworzą. Stwórzmy statystycznego forumowicza.

Przede wszystkim użytkownik naszego forum jest wyjątkowo asertywny. Tak przynajmniej można uznać, gdy spojrzeć na statystykę słów. Najczęściej używanym w postach słówkiem jest nie, które pojawiło się niemal 7900 razy. Równocześnie ma skłonności do samolubności lub egocentryzmu, bo drugim słowem najczęściej używanym na forum jest się występujące ponad 6200 razy. Często pyta o coś lub porównuje kilka rzeczy słowem jak równocześnie mówiąc o sprawach bieżących (czasownik jest na czwartym miejscu). Nie zgadza się łatwo na zdanie innych (a może i własne), często mówiąc ale.

Gdy spojrzeć na kolejne statystyki, więcej u nas mężczyzn, niż kobiet (stosunek 2:1). Jednak stały uczestnik dyskusji na forum zobaczy, że to właśnie panie częściej wypowiadają się w tematach i chętniej wchodzą w dyskusje. Najwięcej postów przypada Mistrzowi Bractwa – Ivelliosowi (tj. mnie, co poczytuję sobie za sukces w ciągłym napominaniu użytkowników; jednak uwierzcie mi: po kilku tysiącach postów przestaje mieć znaczenie ich ilość). Drugim niekwestionowanym pisarzem forum pozostaje od lat Dziki, który powoli traci przewagę na rzecz wpisów Nanatei i Aarien.

W chwili pisania tego tekstu, na forum jest zarejestrowanych 68 użytkowników. Było ich znacznie więcej przez wszystkie lata działalności strony, jednak cykliczne usuwanie nieaktywnych kont nieco zniekształca dane. Przeciętny forumowicz ma aktualnie prawie 21 lat, najmłodszy 12, a najstarszy 45. I pomimo różnic pokoleń, udaje się nam bardzo dobrze dogadać.

Nowe forum funkcjonuje od maja 2005 roku (tj. już 7 i pół roku). Od tamtego czasu stworzyliśmy prawie 770 tematów i godne pochwały 20 tysięcy postów. Najwięcej ich pojawiło się zaraz na początku istnienia forum – w czerwcu 2005 (829). Najbliżej pobicia tego rekordu byliśmy w marcu tego roku, gdy napisaliśmy niemal 500 nowych postów.

Działalność forum to nie tylko tematy i wpisy, ale także tzw. privy (PW; wiadomości prywatne). Tych udało się naszym użytkownikom napisać aż 5660 przez ponad 7 lat. To około 800 na rok, czyli średnio ponad 2 dziennie! Może wydawać się niewiele, ale w kontekście ilości postów, można uznać, że ponad 20% informacji na forum przepływało prywatnie.

Jest się czym chwalić i jest powód do dumy. Jesteśmy dumni z użytkowników naszego forum i gratulujemy wspólnego osiągnięcia. Mamy nadzieję, że szybko dobijemy do kolejnych wysokich liczb i sięgniemy po 50 tysięcy postów. Życzymy wam i sobie, by były to jak najlepsze posty, pełne naszej wspólnej historii, tradycji, radości i jak najmniej licznych smutków oraz trosk, którymi w końcu też się na forum dzielicie.

Jeszcze raz wielkie DZIĘKI!

Tagi: , , , , , , ,

Ten tekst napisano 23 październik 2012 o godzinie 20:55 i zamieszczono w kategoriach Ciekawostki, Działalność Bractwa. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz