Zbliża się kolejna edycja Zlotu Arda. Tym razem wyjątkowa, bo to już dziesiąte spotkanie dla fanów twórczości J.R.R. Tolkiena. Bractwo wybiera się na niego tłumnie. Będziesz tam z nami?

Zlot Arda to impreza terenowa trwająca 5 dni organizowana od 2004 roku w różnych regionach Polski. W tym roku po raz kolejny zmieniła swoją lokalizację i przeniosła się w regiony bliskie swoim korzeniom. Odbędzie się bowiem w bazie magazynowej hufca ziemi gliwickiej ZHP w miejscowości Łącza koło Rudzińca Gliwickiego. Jak już widać, są to tereny zaraz obok Gliwic, a więc dojazd pociągiem na imprezę będzie bardzo wygodny z każdego regionu kraju.

W tym roku organizatorzy (w tym część osób z Bractwa!) przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Zamiast tradycyjnej, jednej gry terenowej odbędą się aż dwa LARP-y. Pierwszy z nich – Serce Mroku – przeniesie graczy na teren Mrocznej Puszczy, opodal Dol Guldur, tuż po zakończeniu bitwy pod Morannon. Choć Sauron został właśnie pokonany, to jego poplecznicy w mrocznej wieży wciąż liczą na swoje zwycięstwo. Zjednoczone plemiona Śródziemia walczą o wyzwolenie lasu oraz ustanowienie nowych reguł politycznych.

Druga gra – Kleszcze Północy – będzie czymś wyjatkowym. Po raz pierwszy na Zlocie Arda, gracze będą mogli zagrać w I Erze Śródziemia. Zostaną przeniesieni do Beleriandu, zaraz po wydarzeniach w Nargothrondzie, który podbiły armie Morgotha dowodzone przez smoka Glaurunga. Jeńcy pojmani w tej bitwie są transportowani na północ do Angbandu. Niewiele pozostało im nadziei na odzyskanie wolności. Zło triumfuje. Tylko łut szczęścia może pomóc siłom dobra.

Ale jubileusz to nie tylko gry (choć są one głównym daniem). Czeka na was bogaty program. Przede wszystkim odbędą się warsztaty, prelekcje, panele dyskusyjne i wiele konkursów. Dzięki tym pierwszym nauczymy się walki na bezpieczną broń, pisma tengwar oraz podstaw języka elfów. Na prelekcjach posłuchamy o mitach tolkienowskich oraz historii Zlotu Arda. Wiedzy o tworzeniu strojów na LARP-y dostarczą nam panele dyskusyjne. No i w końcu konkursy! Będzie ich sporo: szermierczy, łuczniczy, wiedzowy. Będzie też świetny konkurs wiedzy o Zlocie Arda, który zapewnia mnóstwo śmiechu. Oprócz tego odbędą się inne atrakcje, np. zabawa w kalambury. Moc atrakcji na pewno nie pozwoli się wam nudzić.

Właśnie ruszyły też zamówienia gadżetów. Wśród nich znajdziecie kubki i koszulki z grafikami członków Bractwa: Vendei, Vilien i Ivelliosa. Polecamy wam je gorąco. Ceny są bardzo atrakcyjne!

Na Zlot Arda możecie przyjechać bez wcześniejszego zapisu, jednak warto już dzisiaj zgłosić się na konwent. Będziecie mogli wtedy wpłacić (ale tylko do 10 sierpnia) obniżoną przedpłatę akredytacyjną 35 zł (koszt na miejscu to 40 zł). Koszt jednodniowej akredytacji do 15 zł. Rejestracja na stronie Zlotu jest też opłacalna przez wzgląd na możliwość zapisania się do frakcji w obu grach oraz możliwości ustalenia w tych grupach szczegółów strategii gry.

Koniecznie wybierajcie się na Zlot Arda, bo my tam będziemy i to w licznym gronie. Nie może was zabraknąć! Koniecznie zobaczcie więcej na stronie Zlotu Arda.

Pełniejszą zapowiedź Zlotu Arda zobaczycie też na kanale Raportu Obieżyświata, do której obejrzenia was zapraszamy!

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Tagi: , , ,

Ten tekst napisano 3 sierpień 2013 o godzinie 11:13 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Działalność Bractwa, Konwenty, Spotkania. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz