Wpisy o tagu ‘actors’

Wczoraj za pośrednictwem serwisu TheOneRing.net dotarła do nas oficjalna wiadomość, że Sir Ian McKellen ostatecznie wystąpi w filmie The Hobbit. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów aktora, który rewelacyjnie wcielił się w rolę Gandalfa w filmie Władca Pierścieni.

Od wczoraj wiele serwisów internetowych obserwujących poczynania Petera Jacksona w The Hobbit donosi o tym, że do ekipy tworzącej film dołączył Ian Mckellen. Sam aktor zamieścił na ten temat informację na swojej oficjalnej stronie internetowej. Cieszę się, że mogę powiedzieć, iż startuję w tworzeniu filmu w Wellington od 21. lutego 2011 – pisze aktor i dodaje – Podczas, gdy mój agent kontynuował negocjacje z Warner Bros, ja zastanawiałem się czy rola Gandalfa była tym, czego najbardziej chciałem, czymś więcej niż nowa rola. Sequele nie są aż takim zaszczytem do odegrania roli jak uczestnictwo w pierwszej części.

Mimo to aktor z radością przyłączył się do projektu i od drugiej połowy lutego będzie uczestniczył w zdjęciach, w których będzie brał udział przez 18 miesięcy. W międzyczasie planuje udział w innych projektach. Mimo swoich 71 lat, aktor wydaje się nadal mieć dość sił, by podjąć się wyzwania wcielenia w rolę Czarodzieja. Sam jednak przyznaje, że powoli zbliża się pora, że co raz trudniej będzie mu działać aktywnie w swoim zawodzie.

Sir Ian McKellen przyznał przy tej okazji, że rola Martina Freemana jako Bilba Bagginsa wydaje mu się idealna. Tym bardziej cieszy nas fakt, że opiekę nad Bilbem w filmie roztoczy dobrze rozpoznawany i ceniony przez wielu fanów Gandalf.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej aktora.

Tagi: , , ,