Wpisy o tagu ‘bilbo’

Nakładem wydawnictwa Egmont na rynku pojawiła się nowa gra planszowa, która zainteresuje z pewnością fanów twórczości Tolkiena. Stało się to niemal na rok przed premierą filmowego Hobbita – tak więc możemy być pewni, że została oparta wyłącznie na książce Profesora. 

Jeszcze nie znamy szczegółowych zasad gry, ale jak nietrudno się domyślić, będziemy musieli w jakiś sposób odbyć podróż do Samotnej Góry. Gracze wcielają się w role krasnoludów pomagających Bilbowi w drodze. Czekają na nas liczne niebezpieczeństwa i wyzwania. Po drodze będziemy zbierać przedmioty, które będą niezbędne aby dostać się do leża smoka i pokonać go.

Gra ma niezwykłą oprawę graficzną. Autorem ilustracji jest John Howe, którego znamy z książek tolkienowskich. Do zestawu dołączone są dwie figurki: Bilbo oraz sam Smaug. Bardzo dobrze, że gra pojawiła się teraz, jeszcze przed premierą filmu. Dzięki temu na pewno będzie bliska oryginalnej historii, którą znamy z książki i pozwoli ją znacznie bardziej popularyzować. Zapewne po wejściu ekranizacji do kin, czeka nas lawina innych gier. Czy okażą się konkurencyjne pod kątem merytorycznym? Czas pokaże. Na razie zachęcamy Was do zapoznania się z planszówką firmy Egmont.

„HOBBIT”
Gra planszowa dla 2-5 graczy w wieku 8-108 lat.
Autor: Reiner Knizia
Ilustracje: John Howe
Dostępna w sklepach: Smyk, Empik, E.Leclerc, Auchan, Selgors, w sklepach z zabawkami oraz w internecie: merlin.pl, agito.pl, empik.com, smyk.com.

Czyżby sam Bilbo w czasie wyprawy Froda nie mógł już pograć w grę o sobie? Wszak miał na karku 111 lat. ;)

Tagi: , , , , , ,

Tytuł może być nieco mylący, bowiem stanowi połączenie dwóch ważnych wydarzeń, z którymi zetknęliśmy się w tym tygodniu. Każdy uważny czytelnik Władcy Pierścieni zauważy, że właśnie wczoraj Bilbo obchodził swoje urodziny.

Z tej okazji użytkownik serwisu Facebook – Joe Sowter – utworzył wydarzenie, w którym wzięło udział niemal 53 tysiące osób. Także z tej okazji na naszym forum utworzyliśmy temat, w którym zbieramy życzenia urodzinowe oraz pomysły na prezenty, które, zgodnie z naszą tradycją, dalibyśmy poczciwemu hobbitowi. Proponujemy też prezenty, które chcielibyśmy otrzymać od niego, trzymając się już tradycji hobbitów.

Nasz ulubiony hobbit z Bag End wczoraj po raz kolejny mógł cieszyć się świetną zabawą w gronie wszystkich hobbitów. Jednak skąd wziąć dzisiaj tak dużą ilość hobbitów na urodziny? Jak się okazuje twórcy filmu Hobbit także postanowili podjąć się tego zagadnienia i ruszyli do gazet nowozelandzkich. Jak donosi serwis TheOneRing.net w gazecie Wellington’s Dominion Post pojawiło się ogłoszenie zamieszczone przez twórców filmowego Hobbita. Poszukują oni chętnych do wystąpienia w roli hobbitów w filmie. Jak dowiedział się serwis, ogłoszenie jest autentyczne i zostało potwierdzone przez samych twórców. Wiele osób, które uznałoby, że w ten sposób rusza w końcu praca nad filmem, musimy niestety zawieść. Jak się okazuje z Los Angeles nadal nie popłynął sygnał, jakoby prace miały ruszyć. Ekipa w Nowej Zelandii po prostu przygotowuje się do ich uruchomienia, gdy tylko będzie można.

Wciąż jednak nie wiadomo kiedy prace ruszą. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej. Tymczasem możemy świętować kolejne urodziny tytułowego hobbita.

Tagi: , , ,