Wpisy o tagu ‘itaril’

Od czasu świątecznej przerwy w kręceniu filmu Hobbit. Minęły już niemal dwa tygodnie. Pora na kolejną porcję ciekawostek z planu filmowego. A jest o czym pisać. Przedstawimy wam następcę Roberta Kazinskiego w roli Filiego, dowiemy się kto zagra Thranduila i zdementujemy pewną plotkę, która od długiego czasu krążyła po sieci. Na koniec podpowiemy wam, jak zadać pytanie o film samemu Peterowi Jacksonowi.

Po świątecznym doniesieniu o odejściu Roberta Kazinskiego z ekipy filmowej w końcu doczekaliśmy się jego następcy. Za kilka dni do grupy filmowej dołączy Dean O’Gorman. To on zagra rolę krasnoluda Filiego. O’Gorman jest nam dobrze znany z seriali „Herkules”, „Xena”, „Miecz Prawdy”, czy ostatnim „The Almighty Johnsons”. Przypomnijmy, że Dean O’Gorman zastąpi Roberta Kazinskiego po jego rezygnacji z gry w filmie spowodowanej sprawami prywatnymi. Pisaliśmy o tym w poprzednim wpisie Śladami Hobbita. Mamy nadzieję, że aktor dobrze się znajdzie w zespole i wkrótce zobaczymy go w krasnoludzkim stroju.

Pora przenieść się do Mrocznej Puszczy. Bardzo szybko udało się ustalić, że w rolę Thranduila wcieli się Lee Pace. Peter Jackson na blogu Hobbita napisał, że kocha jego rolę w The Fall, w której Pace zagrał kilka lat temu. Prawdopodobnie właśnie to sprawiło, że został wybrany na króla leśnych elfów. Pozostając w tym regionie Śródziemia warto wrócić do sprawy Itaril, o której także już wspominaliśmy. W wywiadzie dla Belfast Telegraph Saorise Ronan, aktorka, o której uważano, że wcieli się w tę rolę, wyznała, że jednak nie zagra w Hobbicie. Nie wiadomo czy na jej miejsce zostanie znaleziona inna aktorka czy też postać elfiej wojowniczki zostanie całkowicie wymazana ze scenariusza. Znając dotychczasowe reakcje fanów na pomysł nowej postaci, lepiej by było gdyby postać taka w ogóle nie pojawiła się na ekranie. Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , ,

28
mar

Ruszamy Śladami Hobbita (#1)

   Napisane przez: Vendea    w Aktualności, Relacje, Śladami Hobbita

Wszyscy nie możemy doczekać się ekranizacji Hobbita, którą prawdopodobnie będziemy mogli obejrzeć w kinach w grudniu następnego roku. Za ekipą filmową już tydzień kręcenia zdjęć, a z planu w pięknej Nowej Zelandii dotarło do nas do tej pory trochę informacji na temat filmu, a właściwie filmów, gdyż Hobbit został podzielony na dwie części. Postaramy się je uporządkować w ramach pierwszego wpisu z cyklu Śladami Hobbita.

Choć większość fanów nie wyrażała aprobaty, ekranizacja została podzielona na dwie części. Pierwsza prawdopodobnie będzie nosić tytuł „The Hobbit: There and Back Again”, druga natomiast „The Hobbit: An Unexpected Journey”. Scenariusz napisali Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro i Peter Jackson. Reżyserii po wielu problemach podjął się ostatni z wymienionych. Jackson wykorzysta do filmu najnowsze kamery 3D, co jasno sugeruje, że nacisk w filmie może być kładziony głównie na efekty specjalne.

Tytułowego hobbita – Bilbo Bagginsa – zagra znany wielu osobom Martin Freeman. W rolę Thorina Dębowej Tarczy wcieli się Richard Armitage a w jego kampanii znajdą się: Ken Stott (Balin), Graham McTavish (Dwalin), William Kircher (Bifur), James Nesbitt (Bofur), Stephen Hunter (Bombur), Robert Kazinsky (Fili), Aidan Turner (Kili), Peter Hambleton (Gloin), John Callen (Oin), Jed Brophy (Nori), Mark Hadlow (Dori), Adam Brown (Ori).

W ekranizacji książki Tolkiena zobaczymy także dobrze nam znanych aktorów z „Władcy Pierścieni” takich jak: Sir Ian McKellen (Gandalf), Cate Blanchett (Galadriela), Andy Serkis (Gollum) czy Elijah Wood (Frodo). Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , , ,