Wpisy o tagu ‘plan filmowy’

Dziś o drugim i trzecim filmie z planu – po częściowo odsłoniętych kulisach oprowadzi nas Peter Jackson. A także drużyna krasnoludów –  gotowa na wyprawę. Jak na razie możemy podziwiać ich na zdjęciach. Prezentują się poważnie i wojowniczo i w niczym nie przypominają bajkowych krasnoludów.

Znamy datę polskiej premiery Hobbita - odbędzie się 28 grudnia 2012r.,  a polskim dystrybutorem będzie firma Forum Film Poland.

Na oficjalnym blogu Hobbita Peter Jackson udostępnił fanom drugi i trzeci film z planu. W pierwszym z wymienionych zobaczymy Andy’ego Serkisa w roli drugiego reżysera a zarazem Golluma. Podpatrzymy fragment gry w zagadki z Bilbem, a także rozmowę hobbita z Elrondem na tarasie w Rivendell. Usłyszymy kilka prywatnych wypowiedzi aktorów i osób odpowiedzialnych za film, a przepiękne krajobrazy sprawią, że zatęsknimy za Nową Zelandią, w której wszystko jest kręcone. Trwa odliczanie dni do końca, na chwilę obecną zostało ich mniej niż 200.

Na początku trzeciego filmu zabłądzimy poza Śródziemie w poszukiwaniu Andy’ego. Potem bliżej zapoznamy się z krasnoludami – zobaczymy ich stroje (także prezentowane na zdjęciach niżej), sposób w jaki się poruszają (biegający Bombur to dziwny widok) i walczą. Usłyszymy ich śpiew. Podpatrzymy aktorów na siłowni i odwiedzimy ich fryzjerkę, która – patrząc na wymyślność fryzur – ma sporo roboty. Ponownie trafimy do Rivendell, gdzie spotkamy Elronda, a także (w garderobie) Galadrielę – w imponującej, długiej sukni.

Na stronie theonering.net od kilku dni można zobaczyć zdjęcia drużyny krasnoludów (poniżej). Ich wygląd i ubiór nie jest do końca zgodny z książką. To, że przedstawieni bohaterowie posiadają broń, skłania dociekliwych do sięgnięcia po źródło pisane. Czytaj dalej »

Tagi: , ,

Minął ponad miesiąc od ostatniego artykułu, co nie oznacza, że plan filmowy pogrążył się w letargu. Dziś o niejakiej Tauriel oraz odpowiedź na pierwsze pytanie od fanów. Pojawi się wzmianka o Królu Goblinów, dowiecie się gdzie można zobaczyć pierwsze oficjalne zdjęcia z planu i poznacie dokładny termin premier obydwu części Hobbita.

Peter Jackson powiadomił, że do scenariusza dołączy nowa postać grana przez Evangeline Lily (aktorkę znaną z serialu Zagubieni) - elfka Tauriel. Imię bohaterki oznacza „córka Mrocznej Puszczy”. Jackson nie zdradza w którym punkcie historii pojawi się Tauriel i jaką odegra rolę w całej historii – zostawia to jako zagadkę dla fanów. Uspokaja jednak, między bohaterką a Legolasem nie zaistnieje wątek romantyczny.

Poznamy także Króla Goblinów – Barry’ego Humphriesa. Zostanie stworzony w ten sam sposób, w jaki utworzono postać Golluma graną przez Andego Serkisa.

Na stronie EW.com można zobaczyć pierwsze oficjalne zdjęcia. Są to tylko trzy sztuki, więc trudno o zaspokojenie nimi filmowego głodu. To tylko przystawki, na „danie główne” będziemy musieli czekać do 14 grudnia 2012r. To właśnie w tym dniu odbędzie się premiera pierwszej części Hobbita, która nosić będzie tytuł The Hobbit: An Unexpected Journey (w polskiej wersji językowej będzie to prawdopodobnie Hobbit: Niespodziewana podróż lub też Hobbit:Nieoczekiwana podróż). Po „zupie”, na pojawienie się „drugiego dania” pod nazwą The Hobbit: There and Back Again (pol: Hobbit: czyli tam i z powrotem) czekać będziemy niecały rok tj. do 13 grudnia 2013r.

Jackson odpowiedział  na pierwsze z 20 pytań fanów (wybrane z ponad 4000 innych) . „Czy w filmie zobaczymy atak Białej Rady na Dol Guldur?” – potwierdził, że w filmie na pewno pojawi się Biała Rada i Dol Gurdur. Odpowiedź lekko wymijająca – nie może powiedzieć (a przynajmniej nie chce zdradzić) gdzie i kiedy je zobaczymy.

 

Tagi: , ,