Wpisy o tagu ‘zagadki’

Rozstrzygnęliśmy konkurs hobbicki, ogłoszony przez Radę Bractwa w październiku. Troje zwycięzców zostało już poinformowanych o wygranej i w przyszłym tygodniu wyślemy im nagrody – kieszonkowe wydanie Hobbita. 

Przypomnijmy, że konkurs polegał na przygotowaniu ciekawych zagadek stylizowanych na ulubione wierszowane łamigłówki hobbickie, znane wszystkim czytelnikom Tolkiena. Dostaliśmy ponad 20 prac, z których musieliśmy wybrać 3 najlepsze. Jury, w skład którego wchodzili członkowie Rady Opiekunów Bractwa, indywidualnie oceniali każdą zagadkę punktując jej humorystykę, składnię, bliskość z realiami i trudność. W ten sposób udało nam się wyłonić troje zwycięzców. A są nimi: Szymon Piecuch / Lasted, Agata „Alannada” Kondrat oraz Vildar.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Prace były na bardzo dobrym poziomie i niejednokrotnie rozbawiły nas oraz zmusiły do wytężenia szarych komórek. Już wkrótce prace pojawią się na naszej stronie oraz w kolejnym numerze PHN. A dzisiaj prezentujemy wam zwycięskie prace. Zagadki publikujemy bez rozwiązań. Liczymy, że najpierw trochę się pogłowicie i podzielicie w komentarzach pomysłami na odpowiedzi. Oto zagadki: Czytaj dalej »

Tagi: , , , , ,

Jeszcze całkiem sporo czasu pozostało do premiery pierwszego z filmów opartych na książce Hobbit. Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie poznali tej książki, albo jakimś trafem nie posiadają jej w swojej biblioteczce mają okazję uzupełnić kolekcję. Rozpoczynamy konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze Hobbita w wydaniu kieszonkowym. 

Aby otrzymać konkursowy egzemplarz książki należy podjąć się zadania typowo hobbickiego: przygotować rymowaną zagadkę z odpowiedzią. Każda zagadka będzie oceniana pod kątem humorystyki, trudności i składni wiersza. Im trudniejsza, im śmieszniejsza i im ładniej brzmiąca będzie wasza zagadka, tym większa szansa, że dostaniecie nagrodę. UWAGA! Możecie nadsyłać po kilka propozycji. Każda z nich będzie podlegała osobnej ocenie. Najciekawsze prace opublikujemy po zakończeniu konkursu na naszej stronie internetowej oraz w najnowszym numerze PHN-a. Poniżej krótki regulamin konkursu:

  1. Konkurs organizowany jest przez Radę Opiekunów Bractwa Rivendell. W konkursie może wziąć udział każdy, za wyjątkiem organizatorów.
  2. Nagrodami są egzemplarze książki Hobbit w wydaniu kieszonkowym opublikowanych przez wydawnictwo Amber.
  3. W ramach konkursu należy przygotować zagadkę dotyczącą świata tolkienowskiego w formie krótkiego wierszyka. Zagadkę należy przesłać poprzez formularz zgłoszeniowy w terminie od 18. września do 17 października do godziny 23:59. Ocenie będzie podlegała trudność, humorystyka oraz kompozycja poetycka zagadki.
  4. Można przesłać więcej niż jedną zagadkę. Każda będzie oceniana osobno, jednak jeden uczestnik może otrzymać tylko jeden egzemplarz nagrody.
  5. W przeciągu dwóch tygodni od zamknięcia zgłoszeń jury, w skład którego wchodzą członkowie Rady Opiekunów Bractwa Rivendell dokona wyboru trzech najlepszych prac i skontaktuje się ze zwycięzcami celem podania danych do wysyłki nagrody. Uczestnikom nie przysługuje prawo do wymiany nagrody na ekwiwalent pieniężny.
  6. Wybrane prace zostaną opublikowane na stronach internetowych Bractwa Rivendell oraz w kolejnych wydaniach e-zinu Parma Hereno Nalmiristo, każdorazowo wraz z podaniem ich autora.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Jeżeli już macie zagadkę zgłoście ją przez formularz zgłoszeniowy!

Tagi: , , ,