Lipiec-Sierpień 2011 „Inspiracje wodne i wakacyjne”

Zaprzysiężenie

Autor: Nanatei

Zwierciadło Galadrieli

Autor: Maryen

Po licznych stopniach schodów pani Galadriela zaszła w głęboka, zielona kotlinę, która przecinał szemrząc srebrny potok, spływający ze źródła na wzgórzu. W dole na podstawie wyrzeźbionej w kształt korony drzewa, stała srebrna misa, wielka, lecz płytka, obok zaś srebrny dzban.
Galadriela napełniła misę po wręby wodą z potoku, odczekała chwile, by się woda ustała, potem dopiero przemówiła.


J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni, księga II, rozdział XIX „Zwierciadło Galadrieli”, wyd. ATLANTIS S. C. Warszawa 1992

Jeleń

Autor: Maryen

Dwalin właśnie gramolił się na brzeg z liną zwiniętą na ramieniu, a Bombur (wciąż jeszcze urażony) przygotowywał się do pójścia w ślady Dwalina, gdy nagle zdarzyło się coś strasznego. Na ścieżce tuż przed nimi zadudniły kopyta i z ciemności wychynął znienacka rozpędzony jeleń. Wpadł prosto między krasnoludy, roztrącił je i dał susa. Skoczył wspaniale i jednym zamachem przesadził strumień. Mimo to nie dosięgnął drugiego brzegu bez szwanku.

J.R.R. Tolkien, Hobbit, Rozdział: "muchy i pająki" ISKRY 1988

Woda Przebudzenia

Autor: Maryen

Nad oswietlonym gwiazdami jeziorem Kuivienen, Woda Przebudzenia, Pierworodni ockneli sie ze snu, w którym przebywali z woli Iluvatara.

J.R.R. Tolkien, Silmarillion, Historia Silmarilów, rozdział III, wyd. AMBER, Warszawa 2008

Beczki

Autor: Vendea

Wpłynęli pod gałęzie drzew schylających się z obu stron nad strumieniem. Bilbo z niepokojem myślał, jak też czują się krasnoludy i czy dużo wody przedostało się do wnętrza ich beczek . niektóre z nich mijając go w podskokach, zanurzały się dość głęboko, zgadywał więc, że w tych właśnie kryją się przyjaciele.

J.R.R. Tolkien Hobbit, rozdział "Beczki", wyd. Iskry 1988, s.192

Poprzednia strona