Nieco ponad tydzień temu w końcu dotarła do nas zza oceanu dobra wiadomość: Hobbit w końcu rusza. 17. października serwis TheOneRing.net opublikował wpis, w którym podał tę szczęśliwą, dla wszystkich fanów, wiadomość.

Zdjęcia do filmu ruszą już w lutym przyszłego roku i odbędą się najpewniej w Nowej Zelandii. Przypomnijmy, że istniało ryzyko, że prace zostaną przeniesione do Europy Wschodniej, czym groził sam Peter Jackson (w związku z tym faktem powstał nawet ruch społecznościowy w serwisie Facebook na rzecz zachowania lokacji kręcenia filmu w Nowej Zelandii). Reżyserem obu filmów, które powstaną przy tej okazji zostanie Peter Jackson, co wiele osób (choć nie wszyscy) postrzega za duży plus. Filmy zostaną zrealizowane w technologii 3D, co powoduje kolejne kontrowersje w fandomie.
W ciągu kilku kolejnych dni poznaliśmy aktorów, którzy odegrają główne role. W postać Bilba Bagginsa wcieli się brytyjski aktor: Martin Freeman (Autostopem przez galaktykę). Obok niego, oprócz znanego nam już z Władcy Pierscieni Iana McKellena (Gandalf) wystąpią także:

  • Richard Armitage (Thorin Dębowa Tarcza),
  • John Callen (Oin),
  • Stephen Hunter (Bombur),
  • Mark Hadlow (Dori),
  • Peter Hambleton (Gloin),
  • Rob Kazinsky (Fili),
  • Graham McTavish (Dwalin),
  • Aidan Turner – (Kili)

W filmie wystąpią także Aiden Turner jako Thranduil, król elfów z Mrocznej Puszczy oraz Sylvester McCoy jako Radagast. Głosu Smaugowi użyczy Bill Nighy, a Gollumowi zapewne po raz kolejny Andy Serkis. Wśród aktorów, którzy mają się pojawić są także: Michael Fassbender, James Nesbitt oraz David Tennant (niektórym dobrze znany z filmu Doctor Who).

Jak widać prace nad filmem ruszają pełną parą. Już wkrótce będziemy mogli donosić o kolejnych osiągnięciach twórców filmu. Miejmy nadzieję, że uda się dotrzymać terminu i pierwszy film pojawi się w kinach z końcem 2012 roku.

Tagi: , , , , , , ,

Ten tekst napisano 29 październik 2010 o godzinie 17:19 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

2 komentarzy jak dotąd

 1 

„Hobbit” skończony dzisiaj i mam bardzo miłe wspomnienia z tej książki. Tak więc czekam niecierpliwie na film!

8 listopad 2010 o 21:58
Eruchinvaron
 2 

Ja przeczytałem Hobbita 5 razy i jest to moja jedna z najulubieńszych książek. O film się nie martwię bo w końcu Peter Jackson go robi i mam do niego niemałe zaufanie :D

7 styczeń 2011 o 22:40

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz