Przez ostatni miesiąc nie pojawiały się zbyt liczne doniesienia z planu filmowego Hobbita. W tym czasie zebrać można było jednak kilka nowych ciekawostek o obsadzie. Zatem nim przekroczymy próg domu Bilbo Bagginsa posłuchajmy, o czym od kilku tygodni piszczy w trawie. Następnie udamy się do wnętrza magicznego świata Hobbita. Naszym towarzyszem będzie sam Peter Jackson.

 

Zacznijmy od wiadomości o Andym Serkisie. Odtwórca roli Golluma we Władcy Pierścieni jak i nowo powstającym filmie został wyznaczony na drugiego reżysera produkcji. Była to dla niego fantastyczna niespodzianka. Wiadomo, że w stworzenie Hobbita filmowcy wkładają wiele serca, zajmują się nim te same zespoły co przy Władcą Pierścieni. Jak ujął to sam Serkis: „Jackson stara się, by nad filmem pracowali ludzie którzy rozumieją materiał i etykę pracy. Znam wyczucie Jacksona i łączy nas sposób postrzegania Sródziemia. Większość ekipy Władcy Pierścieni wraca by pracować nad Hobbitem”.

Andy Serkis oprócz roli Golluma występował w innych filmach jako np. ekscentryczny choreograf w filmie Topsy-Turvy czy też Alley w filmie Prestiż. Wcielił się także w rolę tytułowego King Konga w filmie wg reżyserii Jacksona. Po zakończeniu zdjęć do Hobbita Andy zajmie się kręceniem swojego pierwszego filmu akcji. W młodości chciał zostać malarzem lub grafikiem, ale jego kariera (jak widać) szczęśliwie potoczyła się inaczej.

Warto wspomnieć o kolejnym potwierdzonym powrocie aktora znanego z Władcy Pierścieni. Orlando Bloom potwierdził, że zagra w Hobbicie. Oczywiście ponownie wcieli się w rolę Legolasa – elfa z Mrocznej Puszczy. Bloom, jak sam przyznaje, jest podekscytowany możliwością ponownej współpracy z Jacksonem i powrotem do roli. Nie wymaga ona specjalnych fizycznych przygotowań. Tak jak we wcześniejszej wersji, Legolas będzie długowłosym blondynem.

 

Niedawno dotarła do nas wiadomość, że jakiś czas temu Howard i Jackson odbyli pierwszą obszerną rozmowę dotyczącą Hobbita. Muzyka Howarda Shore zachwyciła niejednego, co potwierdziły wielokrotnie przyznawane niej nagrody. Zapewne wiele osób z niecierpliwością czeka by usłyszeć utwory przeznaczone na ścieżkę dźwiękową do kolejnej superprodukcji. Muzykę najpewniej skomponuje po raz kolejny ten sam wybitny twórca. Nie wiadomo jeszcze kiedy zaczną się oficjalne prace,  ale miejmy nadzieję, że nie przyjdzie nam długo czekać.

W zeszłym tygodni pojawiła się prawdziwa bomba! Specjalnie dla ciekawskich fanów, Peter Jackson udostępnił na swojej stronie facebooka krótki film z planu. Wchodząc przez zielone drzwi możemy poznać zakątki hobbickiej norki a w niej zapracowanych aktorów i ekipy przygotowawcze. Odkrywamy garderobę, niektóre filmowe gadżety takie jak Żądło czy wąsy i brody krasnoludów. Ukazują się nam sceny z ćwiczeń walki oraz wystroju wnętrza Ostatniego Przyjaznego Domu. W filmie ujęto także oficjalne przywitanie aktorów przez maoryską ludność i przemówienie aktorów jak i samego Petera Jacksona.

Plan filmowy skrywa jeszcze wiele tajemnic. Na pewno przekażemy je wam, w miarę ujawniania ich przez filmowców. W tej chwili pozostają ukryte i cierpliwie czekają na swoją kolej.

Tagi: , , , , , , , ,

Ten tekst napisano 16 kwiecień 2011 o godzinie 17:11 i zamieszczono w kategoriach Aktualności, Śladami Hobbita. Możesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu przez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić odpowiedź lub wykonać trackback ze swojej strony.

Zostaw odpowiedź

Imię (nick) (*)
Adres e-mail (pozostanie ukryty) (*)
Strona www
Komentarz