Wpisy o tagu ‘aktorzy’

Odkąd Peter Jackson rozpoczął prace nad Hobbitem, nie cichły głosy niezadowolenia fanów związanego z pomysłem na utworzenie więcej niż jednego filmu w oparciu o książkę Tolkiena. Aktorzy odgrywający główne role w filmach bronią jednak producenta w ostatnich wywiadach.

Największa wrzawa zdała się wybuchnąć niedługo po zakończeniu zdjęć do filmów. Wtedy to Peter Jackson ogłosił, że jednak powstaną nie dwa, a trzy filmy w serii. Wielu fanów podniosło wtedy głosy, że Hobbit to nie trylogia (książkowa, choć sam Władca Pierścieni też takim w zamiarze pisarza miał nie być) i nie można rozciągać cienkiej książki do takich rozmiarów. Peter Jackson jednak obstawał przy swoim i kontynuował pracę. Czy słusznie?

Książka jest napisana szybkim rytmem, więc znaczna większość wydarzeń w historii przedstawiona jest jedynie na dwóch lub trzech stronach. – reżyser powiedział reporterom we środę – Zatem kiedy zaczynasz pracować nad scenami i chcesz nieco bardziej rozbudować postacie, wykorzystujesz fakt, że możesz zaadaptować dodatki do Powrotu Króla, który liczy 100 kartek materiału i pewna jego część dzieje się w okolicach czasowych Hobbita. Chcieliśmy trochę rozbudować historię Hobbita. Tak, jak zrobił to sam Tolkien. Wszystkie te czynniki dały nam materiał, by to zrobić. Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , , ,

Po świątecznej przerwie i kilkunastu dniach filmowania następuje przerwanie ciszy. Oto trafiają do nas nowe informacje. Podobnie jak we wcześniejszym artykule, będą one dotyczyły obsady, jednak tym razem tej bardziej odległej części historii o ulubionym Hobbicie. Kto zagra władcę Miasta na Jeziorze? Kto strasznego orka Azoga – zabójcę Throra? Za ile można kupić Imladris? Jeśli jesteście ciekawi, odpowiedzi szukajcie niżej.

Ryan Gage awansował. Początkowo odtwórca Drogo Bagginsa będzie miał bardziej aktywny udział w filmie i stanie się urzędnikiem służby cywilnej – Alfridem. Rola ta będzie bardziej widoczna, dzięki czemu gra tego aktora będzie znacznie bardziej zauważalna. Sam Gage wyraził zadowolenie z nowej roli w produkcji.

Na przywódcę orków z Morii wybrano Conana Stevensa Jest on australijskim zapaśnikiem, aktorem i scenarzystą. Mierzy 214 cm więc pod względem rozmiarów na olbrzymiego Azoga nadaje się idealnie. Aktualnie możemy go oglądać w Grze o Tron gdzie występuje jako Gregory Clegane.

Nieznanym z imienia władcą Esgaroth zostanie Stephen Fry. Aktor grał między innymi w takich produkcjach jak Autostopem przez galaktykę czy V jak Vendetta. Jest laureatem  licznych plebiscytów i nagród branżowych. W 2005 znalazł się wśród 50 najwybitniejszych brytyjskich komików w  głosowaniu przeprowadzonym wśród osób związanych ze sztuką kabaretową. W 2006r zajął dziewiąte miejsce w plebiscycie BBC w głosowaniu na największą gwiazdę telewizji. Wnioskując z tego, władcę Miasta na Jeziorze z pewnością zagra osoba o bogatym doświadczeniu i wysokim profesjonalizmie. Czytaj dalej »

Tagi: , ,

Przed chwilą dotarła do nas świeża informacja z planu filmowego Hobbita. Rob Kazinski, odgrywający rolę Filiego, zrezygnował z pracy przy filmie. Informacja ta nadeszła w czasie świątecznej przerwy w zdjęciach do filmu.

Po godzinie 11. naszego czasu Peter Jackson na swoim profilu w serwisie Facebook podzielił się smutną wiadomością. W swojej notce skierowanej do fanów śledzących wydarzenia wokół filmu napisał, że Robert Kazinski, jeden z aktorów grających w adaptacji, nie zagra w filmie z powodów osobistych. Jak podkreślił sam reżyser, „Robert jest osobą pozytywną, pełną entuzjazmu i humoru którym zaraża innych”. Przyznał też, że filmowcy tak samo jak on żałują, że aktor musi wyjechać.

Robert na swoim Twetterze podziękował wszystkim za wsparcie. Napisał, że jego serce jest naprawdę smutne z powodu opuszczenia Petera i tak wspaniałej ekipy. Opierając się na dotychczasowej pracy w ekipie jest pewny, że Hobbit będzie osiągnięciem, w które wszyscy włożą wiele wysiłku. Przyznał, że na planie brakuje mu rodziny i przyjaciół, ale „z każdego nieszczęścia próbuje zrobić szansę”, czym przytoczył sławną wypowiedź Johna D. Rockefellera. Czytaj dalej »

Tagi: , , , ,