Wpisy o tagu ‘Bractwo Rivendell’

Co jakiś czas warto napisać, co dzieje się w Bractwie Rivendell – szczególnie, że w ostatnich miesiącach wiele się zmieniło. Pora abym podsumował ten długi okres czasu i poinformował Was, drodzy czytelnicy, o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami Doliny Rivendell.

Zacząć należy od naszej strony internetowej. Panuje na niej znacznie większy ruch niż w poprzednich latach. Zawdzięczamy to stałej ekipie, która uzupełnia serwis o świeże wiadomości. Tutaj największe zasługi przypisać można Vendei (autorce cyklu Śladami Hobbita) oraz Nanatei, która niedawno podjęła się korekty tekstów trafiających na stronę (ten z pewnością też przejrzy)*.

W Bractwie zaszły zmiany personalne. Z początkiem sierpnia z Rady Opiekunów odeszła Elvinga, która po latach pracy odpocznie od tej funkcji, by nabrać sił do nowych wyzwań. Już teraz mogę zdradzić, że jednym z nich jest przejęcie prowadzenia PHN-a, którym ja niestety od dłuższego czasu nie mogę się zająć w związku z innymi obowiązkami.

Do Rady Opiekunów dołączyły wspomniana wcześniej Nanatei oraz Tinwelin, które przez ostatni czas bardzo aktywnie udzielały się w naszej grupie. Warto także wspomnieć, że Bractwo przez ostatni rok bardzo dynamicznie się rozrastało – w nasze szeregi wstąpiło wiele nowych, obiecujących jednostek. Aktualnie grono członków Bractwa liczy dwadzieścia osób i myślę, że wciąż będzie się poszerzać dzięki ciągłemu zgłaszaniu się chętnych pasjonatów Tolkiena. Czytaj dalej »

Tagi: , , , , ,

Uczestnicy WrocTolk #3 na Starym Rynku

16 kwietnia AD 2011 – dzień wyjątkowy nie dlatego, że upłynęły dokładnie cztery miesiące od pierwszego wrocławskiego spotkania fanów Tolkiena, tylko z powodu 120 rocznicy ślubu Arthura Reuela Tolkiena i Mabel Suffield – rodziców wspaniałego pisarza. Z tej okazji warto było poświęcić parę chwil na refleksję nad życiem Mistrza. Czego dokonać się udało, choć przy znacznym poziomie rozmów od tematu odbiegających, czasem nawet bardzo daleko.

W Miodosytni wszyscy dokonali swoich zamówień (piwo, miód, czekolada). Czego zażyczył sobie Olórin Artafinde?

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Poproszę wodę… wrzątek.
? — Uśmiech kelnerki przerodził się w niekryte zdziwienie — i co to będzie?… Zupka chińska? — Uśmiech powrócił, jak gdyby z poczuciem dumy z rozwikłania zagwostki.
Nie, yerba.
Zakłopotanie wróciło z powrotem na twarz dziewczyny.
I jak to ma być? Dzbanek z wodą i filiżanka do tego, tak?
Sama woda, naczynko mam ze sobą.
Wywołało to kolejną dawkę konsternacji, ale Olórinowi Artafindemu to nie wystarczyło, gdy parzył już yerbę, zapytał kelnerkę:
Mógłbym dostać jeszcze podgrzewacz? — do wody, która stała w garnuszku i stygła.
Taki jak dajemy do miodów — upewniła się kelnerka z gasnącą już konsternacją
Będzie idealny! Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

11
kwi

Weekendowy WrocTolk #3

   Napisane przez: Jakub "Olórin" Gramsz    w Aktualności, Działalność Bractwa, Spotkania, WrocTolk

Jeszcze nie minął miesiąc od ostatniego spotkania we Wrocławiu i już mam zaszczyt zaprosić wszystkich na kolejnego WrocTolka. Tym razem edycja weekendowa, długo wyczekiwana przez niektórych. Odbędzie się w najbliższą sobotę (16 kwietnia). Spotkamy się najpierw pod pomnikiem Aleksandra Fredry zbieramy się od 18:37, a czekać będziemy do 18:54. Później przejdziemy już do Miodosytni, gdzie będziemy biesiadować.

WrocTolk. Let's talk!

Tematem przewodnim przyszłego spotkania będzie „Codzienność i trudy życia Tolkiena oraz ich echa w jego twórczości”. Tym razem szczególnie chętnie będziemy powracać do tematów już poruszanych na poprzednich WrocTolkach, by nieobecni wcześniej mieli możliwość poruszyć interesujące ich, ale już omówione tematy.

Lokalizacja: jak poprzednim razem Miodosytnia, jest to lokal znajdujący się w piwnicy przy ulicy Kiełbaśniczej nr 7. Cieszący się miłą atmosferą (por. relacja WrocTolk #2). Miejsce to znajduje się tuż przy Rynku.

Zachęcamy do potwierdzania swojej obecności na facebooku lub w komentarzach do tego wpisu.

Pozostawiam jako zagadkę (nie trudną) do rozgryzienia co oznaczają minuty tak specyficznie dobrane dla spotkania.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Uczestnicy WrocTolk #2

Był dżdżysty dzień, wcale różny od dzisiejszego przepełnionego słońcem i zapachem wiosny. Przed 19 smagany kroplami deszczu, pospiesznie kroczyłem placem Grunwaldzkim na przystanek, nieoczekiwanie miałem szansę zdążyć na zbiórkę pod pomnikiem A. Fredry przed WrocTolkiem. Znając krasnoludzki temperament wyciągnąłem telefon by dowiedzieć się, czy Krasnolud będzie na czas.

– Witaj! Jedziesz już?

W odpowiedzi otrzymałem wymowną chwilę milczenia zwieńczoną soczystym przekleństwem.

– Tak, to dzisiaj! – potwierdziłem słuszność jego reakcji
– Na którą? Gdzie?
– 19:05 pod pomnikiem Fredry.
– Gdzie to?
– #*$ – Elf by stracił cierpliwość – PRZY SPIŻU!
– Aaa… Zaraz będę.
Czytaj dalej »

Tagi: , , , , ,

Magiczna kraina Lothlórien ukryta na krańcu świata po raz kolejny zauroczyła nas, przynosząc chwilę wytchnienia od codziennych zajęć. Już po raz trzeci zawitaliśmy do tego pięknego miejsca, gdzie przez cały dzień można śledzić ruch słońca po nieboskłonie, a nocą wpatrywać się w tarczę księżyca w pełni. Między 22 a 25 lipca po raz kolejny członkowie Bractwa Rivendell oraz jego sympatyków zrzeszonych na forum spotkali się, by kilka dni spędzić z dala od codziennych hałasów miast i trudów pracy czy nauki.

Trudno opowiedzieć o Lothlórien po raz kolejny. Pomimo, że było to pierwsze nasze tak duże spotkanie od roku, nie wyróżniło się ono niczym szczególnym. Tak jak co roku podtrzymaliśmy tradycję wieczornych ognisk, wspólnych zabaw, wielu rozmów na wszelakie tematy (spośród, których, znowu jak co roku, dominującym była muzyka i filmy, za co olbrzymie podziękowania należą się Dzikiemu). Ogólnie można rzec: bez niespodzianek.

Zobacz zdjęcia z tegorocznego zlotu

A jednak było nieco inaczej. Zacznijmy od tego, że zlot trwał rekordowo długo, bo aż cztery dni. Większość przybyła na miejsce już w czwartek rano. Zapewniło nam to 24 godziny dodatkowego czasu, który mogliśmy spędzić wspólnie na dobrej zabawie. Jak widać tendencja rosnąca mogłaby nas doprowadzić do tygodniowego spotkania za kolejnych pięć lat, choć tak na prawdę jestem sceptyczny co do takiej opinii. Co raz trudniej jest nam znaleźć czas na wyjazd i wspólne spotkanie, a wyjazd czterodniowy jest absolutnym maksimum, którego część już teraz nie jest w stanie przeskoczyć ze względu na pracę i inne obowiązki.

Dłuższy czas spędzony wspólnie z pewnością zrekompensował nam niedostatki wyjazdu. Nie udało nam się zorganizować nawet turnieju łuczniczego z powodu złej pogody. Prawie cały czas padał deszcz lub mżyło. Mimo to udało nam się poćwiczyć nieco strzelanie do celu, przy okazji dobrze bawiąc się w utworzenie własnego oddziału łuczników z Rivendell (patrz fotografie). Nowością było wyjaśnienie przez Liadona (absolutnych) podstaw posługiwania się mieczem. Wyjaśnił nam najpierw wiele aspektów teoretycznych, a następnie pokazał kilka podstawowych postaw i kroków.

Niełatwo napisać o magicznym miejscu, jakim jest Lothlórien. Każdy, kto chciałby choćby w części zrozumieć niezwykłość tego tajemniczego miejsca, musiałby osobiście pojawić się w nim. Żadne słowa czy obrazy nie są w stanie wyrazić tego, jak wspaniale było znowu spotkać się w naszym małym gronie i wspólnie spędzić chwilę czasu z dala od zwykłego świata. Zanurzając się w Lothlórien, tam Na Krańcu Świata, odkryliśmy na nowo jak bardzo dobrze jest spotkać się przynajmniej raz do roku i wspólnie spędzić czas, rezygnując z wirtualnej rzeczywistości, jaką jest na co dzień nasze forum i strona.

Tagi: , , ,

Bractwo Rivendell dostępne jest teraz pod nowym, znacznie łatwiejszym do zapamiętania adresem internetowym. Aby wejść na naszą stronę wystarczy wpisać adres www.bractwo-rivendell.pl. Równocześnie także forum otrzymało nowy adres: forum.bractwo-rivendell.pl. Dla wygody użytkowania forum zachęcamy do korzystania z tych adresów, celem uniknięcia problemów z logowaniem na forum. Mamy nadzieję, że nowy adres pomoże w łatwiejszym dotarciu na naszą stronę. Stare adresy nadal będą aktywne, dzięki czemu nawet jeżeli ktoś posiada stare zakładki, dalej może do nas dotrzeć.

Tagi: , ,

Już wkrótce przedstawimy nowe zasady przyjmowania nowych członków. Pojawi się też nowy regulamin Bractwa i zasady jego funkcjonowania. Od tego momentu, każdy fan Tolkiena i Śródziemia będzie mógł zapisać się do Bractwa bez specjalnych testów czy okresów próbnych. Jeżeli myślisz, że możesz pomóc w tworzeniu ciekawych wydarzeń tolkienistycznych, wspierać rozwój e-zinu PHN lub masz pomysły na własne innowacyjne projekty związane z Tolkienem i jego twórczością, zajrzyj do nas już wkrótce, a przekonasz się, że warto do nas dołączyć! Zapraszamy na nasze forum, gdzie już dzisiaj możesz poznać wszystkich mieszkańców Rivendell.

Tagi: , , , ,