Wpisy o tagu ‘dyskusje’

Za nami pierwsze w tym roku spotkanie fanów twórczości Tolkiena w Krakowie – KrakTolk. Co się działo? Jak było? Oto krótka relacja.

Gdy dotarłem do restauracji Media Aetas po długim dniu wypełnionym zajęciami na uczelni, czułem, że w końcu odpocznę. Na miejscu była już Tinwelin, która przybyła ponad pół godziny przed czasem. Spotkanie, jak zwykle, umówione było na godzinę dziewiętnastą, ale tradycyjnie starałem się być wcześniej, by móc wszystkich przywitać. Tym razem dostaliśmy salę świec, wspaniały zakątek restauracji, gdzie jedna ściana jest pokryta woskiem świecowym, a na licznych półkach stoją całe świece podświetlane lampkami. Dwa dni wcześniej poprosiłem o rezerwację miejsca dla piętnastu osób. Jak się okazało, mniejszej ilości, niż faktyczna.

W sali przygotowany był długi stół złożony z trzech mniejszych. Było przy nim kilkanaście krzeseł. Zapowiadał się niezwykły wieczór. Nie byłem jednak pewien ile osób się pojawi. Niejednokrotnie zgłaszało się dziesięć osób, a pojawiało najwyżej pięć. Ledwie spocząłem na swoim miejscu, gdy tuż za mną przyszli Hithlome i Mithrandir. Zaraz też dołączył do nas Daeruth, a po nim Maryen. Była nas już szóstka. Wyśmienicie! Uznałem, że poczekamy jeszcze chwileczkę na inne osoby i zaczniemy. Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , , , , ,

Uczestnicy WrocTolk #3 na Starym Rynku

16 kwietnia AD 2011 – dzień wyjątkowy nie dlatego, że upłynęły dokładnie cztery miesiące od pierwszego wrocławskiego spotkania fanów Tolkiena, tylko z powodu 120 rocznicy ślubu Arthura Reuela Tolkiena i Mabel Suffield – rodziców wspaniałego pisarza. Z tej okazji warto było poświęcić parę chwil na refleksję nad życiem Mistrza. Czego dokonać się udało, choć przy znacznym poziomie rozmów od tematu odbiegających, czasem nawet bardzo daleko.

W Miodosytni wszyscy dokonali swoich zamówień (piwo, miód, czekolada). Czego zażyczył sobie Olórin Artafinde?

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Poproszę wodę… wrzątek.
? — Uśmiech kelnerki przerodził się w niekryte zdziwienie — i co to będzie?… Zupka chińska? — Uśmiech powrócił, jak gdyby z poczuciem dumy z rozwikłania zagwostki.
Nie, yerba.
Zakłopotanie wróciło z powrotem na twarz dziewczyny.
I jak to ma być? Dzbanek z wodą i filiżanka do tego, tak?
Sama woda, naczynko mam ze sobą.
Wywołało to kolejną dawkę konsternacji, ale Olórinowi Artafindemu to nie wystarczyło, gdy parzył już yerbę, zapytał kelnerkę:
Mógłbym dostać jeszcze podgrzewacz? — do wody, która stała w garnuszku i stygła.
Taki jak dajemy do miodów — upewniła się kelnerka z gasnącą już konsternacją
Będzie idealny! Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

11
kwi

Weekendowy WrocTolk #3

   Napisane przez: Jakub "Olórin" Gramsz    w Aktualności, Działalność Bractwa, Spotkania, WrocTolk

Jeszcze nie minął miesiąc od ostatniego spotkania we Wrocławiu i już mam zaszczyt zaprosić wszystkich na kolejnego WrocTolka. Tym razem edycja weekendowa, długo wyczekiwana przez niektórych. Odbędzie się w najbliższą sobotę (16 kwietnia). Spotkamy się najpierw pod pomnikiem Aleksandra Fredry zbieramy się od 18:37, a czekać będziemy do 18:54. Później przejdziemy już do Miodosytni, gdzie będziemy biesiadować.

WrocTolk. Let's talk!

Tematem przewodnim przyszłego spotkania będzie „Codzienność i trudy życia Tolkiena oraz ich echa w jego twórczości”. Tym razem szczególnie chętnie będziemy powracać do tematów już poruszanych na poprzednich WrocTolkach, by nieobecni wcześniej mieli możliwość poruszyć interesujące ich, ale już omówione tematy.

Lokalizacja: jak poprzednim razem Miodosytnia, jest to lokal znajdujący się w piwnicy przy ulicy Kiełbaśniczej nr 7. Cieszący się miłą atmosferą (por. relacja WrocTolk #2). Miejsce to znajduje się tuż przy Rynku.

Zachęcamy do potwierdzania swojej obecności na facebooku lub w komentarzach do tego wpisu.

Pozostawiam jako zagadkę (nie trudną) do rozgryzienia co oznaczają minuty tak specyficznie dobrane dla spotkania.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Zapraszamy na kolejne spotkanie KrakTolk, na którym po raz kolejny będziemy mogli wspólnie podyskutować w luźnej atmosferze o dziełach Tolkiena, najnowszych wydarzeniach wydawniczych oraz ze świata filmu i twórczości fanów. Nie jest potrzebna do tego szczegółowa wiedza, ani umiejętności oratorskie. Możesz zarówno przyjść i tylko posłuchać, jak i poprowadzić całe przemówienie na wybrany przez Ciebie temat. To, co wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Naszym celem jest integracja środowiska fanów Tolkiena i zorganizowanych wokół jego twórczości grup.

Dziewiąte spotkanie odbędzie się we wtorek 16. listopada o godzinie 20:00 w Klubie Studenckim Filutek na Miasteczku AGH (na tyłach DS-u Filutek).

W tym miesiącu planujemy podyskutować o:

  1. Hobbit w końcu ruszył. Dyskusja na temat obsady filmu i jego losu w najbliższym czasie.
  2. Nowe wydanie listów – czy pozwoli nam na nowo odkryć Tolkiena?
  3. The Lord of the Rings Online – ostateczne uruchomienie w Europie. Jakie będą skutki opóźnień i jak nową grę oceniają najbardziej zainteresowani – gracze z Europy?

Wciąż czekamy na zgłoszenia tematów do dyskusji. Zapraszamy do umieszczania ich w komentarzach do tego wpisu. Każdy temat będący w obrębie dziedziny, którą się zajmujemy, będzie przez nas chętnie poruszony.

Możecie przyprowadzić znajomych, rodzinę. Każdego kto może być zainteresowany chociaż posłuchaniem o twórczości tolkienowskiej.

Jeżeli możecie zapiszcie się na spotkanie na oficjalnej stronie wydarzenia w serwisie Facebook. Także tam zapraszajcie znajomych. Tematy można zgłaszać także na naszym forum w odpowiednim temacie.

Do zobaczenia!

Tagi: , , , , ,

W zasadzie powinniśmy powiedzieć, że jest to pierwszy KrakTolk, gdyż wcześniej nazwa ta nigdzie się nie pojawiała. Skąd zatem nagle ta ósemeczka? KrakTolk to nic innego jak nasza inicjatywa krakowskich spotkań miłośników J.R.R. Tolkiena i twórczości fandomu. W najbliższy wtorek o 20:00 ruszy kolejne luźne spotkanie przy kufelkach, na którym wspólnie omówimy niedawne jak i te nadchodzące wydarzenia w świecie fanów Śródziemia.

Po niemal roku wspólnych spotkań w niewielkim gronie krakowskiej grupy członków Bractwa Rivendell, jeszcze przed wakacjami otworzyliśmy nasze powały dla osób z zewnątrz. Teraz każdy może pojawić się na naszym spotkaniu, zapowiedziany lub też nie (choć niesie to za sobą ryzyko o czym nieco dalej). Czym jest KrakTolk? Jest to inicjatywa w ramach której spotykamy się cyklicznie, choć nie regularnie. Spotkania te mają charakter luźnych dyskusji przy stole w klubie. Każdy może zamówić sobie coś do picia i dołączyć do dyskusji. Każde takie spotkanie ma swoją agendę, jednak nie trzymamy się jej sztywno i jeżeli w toku rozmów temat zejdzie na inne tory, ciągniemy go dalej tak długo, jak to będzie konieczne.

Tym razem na naszym spotkaniu rozmawiać będziemy między innymi o:

  1. Nasze wrażenia z tegorocznych, wakacyjnych spotkań i konwentów tolkienowskich.
  2. Pierwsze wrażenia z gry Lord of the Rings Online po udostępnieniu jej za darmo (premiera w ten piątek 10. września).
  3. Nowe wydanie listów J.R.R. Tolkiena. Wpływ wydania na rozwój polskiego fandomu.
  4. Najnowszy numer magazynu Ancalima (#4) opinie, wrażenia

Nadal czekamy na propozycje tematów, które chcielibyście przedyskutować na spotkaniu. Możecie je także poruszyć już bezpośrednio na miejscu, bez informowania nas o tym wcześniej.

Aktualnie spotkania odbywają się w krakowskim Klubie Studenckim Filutek, umiejscowionym na Miasteczku Studenckim Akademii Górniczo-Hutniczej. Miejsce to sprzyja spotkaniom studentów, przy równoczesnym zachowaniu rozsądnych cen, co jest dużą zaletą w porównaniu z kawiarniami i klubami umiejscowionymi w pobliży Rynku Głównego. Wcześniej spotkania odbywały się jednak w innych miejscach, co niestety nie raz zmuszało nas do szukania lepszej lokalizacji ze względu na brak wolnych stolików. W klubie Filutek bez problemu możemy zarezerwować stolik i cieszyć się spotkaniem nawet w większym gronie.

Po roku wspólnych spotkań nastał czas by nadać im bardziej formalną formę, stąd obranie dla naszych dotychczasowych spotkań „krakowskiej grupy tolkienowskiej” nowej nazwy. Jest nią  KrakTolk: Let’s talk! Mamy nadzieję, że inicjatywa przyjmie się dobrze wśród fanów z Krakowa jak i okolic. Warto też po cichu zauważyć, że nasza inicjatywa powoli zaczyna zataczać szersze kręgi i, być może, już wkrótce uruchomimy cykl spotkań dla osób z wybrzeża, które odbywały się będą w Gdańsku.

Informacje o spotkaniu możecie śledzić na naszej stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Widzimy się we wtorek, 14. września o 20:00 w Klubie Filutek. Do zobaczenia!

Tagi: , , , , ,