Wpisy o tagu ‘gandalf’

W serwisie TheOneRing.net pojawił się kadr przedstawiający Gandalfa oraz Barda w scenie z Bitwy Pięciu Armii. Aż prosi się o przeróbki z dymkami. Macie jakieś propozycje?

Gandalf i Bard

Źródło: TheOneRing.net

Tagi: , , , , , ,

John Flanagan zrobił coś, za co moim zdaniem powinien być zarówno wychwalany jak i tępiony do końca życia – stworzył kolejny cykl osadzony w świecie znanym nam z jego Zwiadowców. Nowa seria nosi tytuł Drużyna, a jej pierwszy tom Wyrzutki właśnie udało mi się odłożyć na półkę. Czy warto było w ogóle sięgać? O tym na koniec tej recenzji.

Tom pierwszy nowej serii autorstwa Johna Flanagana pojawił się w naszych księgarniach w maju. Co ciekawe, trwały jeszcze wtedy prace nad Zwiadowcami.  Tutaj warto przypomnieć, że cykl ten doczekał się dziesięciu tomów, a specjalny, zarazem ostatni, jedenasty tom dosłownie kilkanaście dni temu ujrzał światło dzienne. O nim jednak tutaj pisał nie będę więcej nad to, że jest on zbiorem historii uzupełniających wydarzenia z wydanych wcześniej książek.

Wrócę teraz do Wyrzutków. Akcja książki przenosi nas do Skandii. Tom podzielony jest na kilka ksiąg. Na początku otrzymujemy dość obszerny wstęp, który ma nadać pewien kontekst życiu głównego bohatera. Jest nim Hal Mikkelson, syn znamienitego i cenionego przed laty wojownika – Mikkela. Niestety, chłopak jest w połowie Arauleńczykiem, co na każdym kroku lubią wytykać mu rówieśnicy. Hal, żyjąc w odosobnieniu, zaprzyjaźnia się ostatecznie z innymi chłopcami, którzy podobnie jak on są wyrzutkami z różnych powodów. Wśród nich najbliższym mu staje się Stig.

Lata płyną i wkrótce chłopcy zostają zmuszeni do wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu, które ma ich wprowadzić w dorosłe życie. Oczywiście rówieśnicy nie garną się do przyjęcia odszczepieńców do swoich drużyn, toteż grupa najbardziej niechcianych tworzy swój własny, znacznie słabszy zespół. Teraz dopiero zaczynają się prawdziwe emocje. Drużyny mają ze sobą rywalizować w różnych konkurencjach zbierając punkty. Jaki będzie ostateczny wynik? Czytelnicy Flanagana raczej nie będą zaskoczeni zakończeniem. Choć z pewnością zrozumieją, skąd tak na prawdę bierze się tytuł tomu. Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , , , , , ,

Księgarnia Gandalf, z którą od jakiegoś czasu współpracujemy przygotowała dla swoich klientów interesujący konkurs. Jeżeli w okresie wakacji planujecie nadrobić zaległości książkowe, to może być to świetna okazja do wygrania skutera. 

Zasady są proste. Wystarczy, że między 15 czerwca a 9 września zakupicie w księgarni produkty na łączną kwotę minimum 300 zł i w ciekawy sposób odpowiecie na konkursowe pytanie:

Czym w dzisiejszych czasach zajmowałby się Czarodziej Gandalf?

Cztery najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone. Zwycięzca otrzyma skuter marki Romet, a pozostałe osoby czytnik ebooków Onyx Boox 60.

Warto zauważyć, że nie trzeba na raz wydać 300 zł. Wystarczy kupować przez cały okres niemal 3 miesięcy książki (co daje średnio około 100 zł miesięcznie). Konkrs z pewnością przypadnie do gustu uczniom i ich rodzicom, którzy co roku mają duże wydatki związane z podręcznikami.

Zapraszamy do udziału w konkrsie. Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursowej księgarni. Z chęcią dowiemy się też, czym waszym zdaniem zajmowałby się w dzisiejszych czasach Mithrandir.

Tagi: , , , , , ,

Wczoraj za pośrednictwem serwisu TheOneRing.net dotarła do nas oficjalna wiadomość, że Sir Ian McKellen ostatecznie wystąpi w filmie The Hobbit. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów aktora, który rewelacyjnie wcielił się w rolę Gandalfa w filmie Władca Pierścieni.

Od wczoraj wiele serwisów internetowych obserwujących poczynania Petera Jacksona w The Hobbit donosi o tym, że do ekipy tworzącej film dołączył Ian Mckellen. Sam aktor zamieścił na ten temat informację na swojej oficjalnej stronie internetowej. Cieszę się, że mogę powiedzieć, iż startuję w tworzeniu filmu w Wellington od 21. lutego 2011 – pisze aktor i dodaje – Podczas, gdy mój agent kontynuował negocjacje z Warner Bros, ja zastanawiałem się czy rola Gandalfa była tym, czego najbardziej chciałem, czymś więcej niż nowa rola. Sequele nie są aż takim zaszczytem do odegrania roli jak uczestnictwo w pierwszej części.

Mimo to aktor z radością przyłączył się do projektu i od drugiej połowy lutego będzie uczestniczył w zdjęciach, w których będzie brał udział przez 18 miesięcy. W międzyczasie planuje udział w innych projektach. Mimo swoich 71 lat, aktor wydaje się nadal mieć dość sił, by podjąć się wyzwania wcielenia w rolę Czarodzieja. Sam jednak przyznaje, że powoli zbliża się pora, że co raz trudniej będzie mu działać aktywnie w swoim zawodzie.

Sir Ian McKellen przyznał przy tej okazji, że rola Martina Freemana jako Bilba Bagginsa wydaje mu się idealna. Tym bardziej cieszy nas fakt, że opiekę nad Bilbem w filmie roztoczy dobrze rozpoznawany i ceniony przez wielu fanów Gandalf.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej aktora.

Tagi: , , ,