Wpisy o tagu ‘integracja’

Uczestnicy WrocTolk #3 na Starym Rynku

16 kwietnia AD 2011 – dzień wyjątkowy nie dlatego, że upłynęły dokładnie cztery miesiące od pierwszego wrocławskiego spotkania fanów Tolkiena, tylko z powodu 120 rocznicy ślubu Arthura Reuela Tolkiena i Mabel Suffield – rodziców wspaniałego pisarza. Z tej okazji warto było poświęcić parę chwil na refleksję nad życiem Mistrza. Czego dokonać się udało, choć przy znacznym poziomie rozmów od tematu odbiegających, czasem nawet bardzo daleko.

W Miodosytni wszyscy dokonali swoich zamówień (piwo, miód, czekolada). Czego zażyczył sobie Olórin Artafinde?

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Poproszę wodę… wrzątek.
? — Uśmiech kelnerki przerodził się w niekryte zdziwienie — i co to będzie?… Zupka chińska? — Uśmiech powrócił, jak gdyby z poczuciem dumy z rozwikłania zagwostki.
Nie, yerba.
Zakłopotanie wróciło z powrotem na twarz dziewczyny.
I jak to ma być? Dzbanek z wodą i filiżanka do tego, tak?
Sama woda, naczynko mam ze sobą.
Wywołało to kolejną dawkę konsternacji, ale Olórinowi Artafindemu to nie wystarczyło, gdy parzył już yerbę, zapytał kelnerkę:
Mógłbym dostać jeszcze podgrzewacz? — do wody, która stała w garnuszku i stygła.
Taki jak dajemy do miodów — upewniła się kelnerka z gasnącą już konsternacją
Będzie idealny! Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

[Aktualizacja: 14.12.2010] Dodaliśmy na końcu wpisu agendę spotkań

[Aktualizacja: 08.12.2010] Uwaga! Zmiana miejsca WrocTolku #1 – Sprawdź poniżej!

Dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie mieli okazji poznać fanów J.R.R. Tolkiena z różnych for dyskusyjnych czy grup właśnie nadarza się doskonała okazja. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne, jubileuszowe spotkanie KrakTolk, które pozwoli na integrację polskich fanów oraz rozmowy o dziełach profesora i wszystkim, co się z nim wiąże. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Od tego miesiąca ruszamy z równoległymi spotkaniami we Wrocławiu.

Aż trudno uwierzyć, że to już rok, ale właśnie tak jest. Dokładnie 16. grudnia 2009 roku po raz pierwszy w krakowskim klubie studenckim Filutek, odbyło się spotkanie fanów J.R.R. Tolkiena KrakTolk. Była nas wtedy zaledwie trójka osób, które należały do Bractwa. Przez ten rok wiele się zmieniło, zarówno w świecie twórczości Tolkiena jak i na samym spotkaniu. Na ostatnich spotkaniach nasza liczba wahała się między 6 a 9 osób i stale rośnie. Teraz pragniemy rozszerzyć naszą działalność na kolejne miasto. Spotkanie WrocTolk, gdyż taką będzie nosiło nazwę, odbywać będzie się we Wrocławiu, w którym także mieszka wielu fanów Tolkiena. Uruchomienie równoległego cyklu spotkań możliwe będzie dzięki rozwojowi personalnemu Bractwa, a poprowadzi jeden z nowszych członków – Jakub „Olórin Gramsz.

Czym są spotkania KrakTolk i WrocTolk?

To spotkania  odbywające się w luźnej atmosferze, przy kufelku piwa lub filiżance herbaty, w formie podobne do spotkań jakie odbywali Tolkien i jego przyjaciele – Inklingowie. Podczas spotkań staramy się o zintegrowanie polskich fanów i wspólne dzielenie się nowinkami ze świata jego dzieł i adaptacji. Im większe grono tym

ciekawsze dyskusje, które płyną własnym tokiem, co jakiś czas jedynie lekko kierowane na odpowiednie tory tematyczne przez prowadzącego. Co można znaleźć na naszych spotkaniach? Garść ciekawostek i wieści z kraju i świata, dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wyglądają zloty i konwenty, a przede wszystkim poznać fajnych ludzi.

Najbliższe spotkania odbędą się równocześnie – 16. grudnia od godziny 19:00 (można przyjść później). Miejscami spotkań będą odpowiednio Klub Studencki Filutek przy ulicy Rostafińskiego 10 na MS AGH w Krakowie (KrakTolk) oraz Pub & Restauracja Alladin’s przy ulicy Odrzańskiej (WrocTolk).

Ponieważ spotkanie we Wrocławiu odbędzie się po raz pierwszy w przeciągu tygodnia dołączymy mapkę dotarcia na miejsca spotkań. Przypomnimy też położenie Filutka. Pojawi się także agenda spotkania, według której będą toczyły się dyskusje.

Prosimy o uprzednie zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu. Można tego dokonać na kilka sposobów: dołączenie do wydarzenia na naszych stronach wydarzeń w serwisie Facebook, zgłaszając się na wydarzenie w serwisie Goldenline.pl lub pisząc w komentarzu pod tym wpisem. Prosimy o nie wpisywanie się w kilku miejscach na raz.

Agenda:

  1. Filmy fanowskie – The Hunt For Gollum i Born of Hope
  2. Film Hobbit – nadzieje i zagrożenia
  3. Zima i święta u Tolkiena
  4. Najbardziej fascynująca część twórczości Tolkiena *
  5. Podsumowanie roku (zloty, gry i cała reszta).
  6. Co dalej? Co nas czeka w kolejnym roku?

Serdecznie zapraszamy!

Tagi: , , , , ,

Stali bywalcy forum Bractwa Rivendell z pewnością nie przeoczyli szczególnie oblężonego ostatnimi tygodniami tematu związanego ze trzecim Zlotem Bractwa Rivendell w Lothlórien. Za tydzień o tej porze, pierwsze grupy uczestników spotkania dotrą na miejsce, gdzie będą mogli w niewielkim gronie wspólnie spędzić miło czas.

Tak jak miało to miejsce rok temu, będziemy dbali przede wszystkim o wspólną integrację Bractwa w klimacie świata wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena. Oznacza to, że w naszym ulubionym Lothlórien znowu pojawią się tajemniczo przebrane postacie. Nie zabraknie zabaw, ognisk, turniejów i konkursów z nagrodami. W tym roku czeka nas jednak pewna innowacja. Zlot będzie trwał nie trzy, ale cztery dni. Od czwartku do niedzieli po południu. Dzięki temu spędzimy razem jeden dzień więcej i będziemy mogli jeszcze lepiej się poznać.

Lothlórien to szczególne miejsce dla wszystkich członków Bractwa Rivendell. W tej magicznej krainie byliśmy już dwukrotnie, a wszystko za sprawą strażnika imieniem Dziki. I tym razem wyruszamy tam dzięki jego pomocy, za co należą się mu olbrzymie podziękowania. Z pewnością nie zabraknie ich w relacji jaką przygotujemy po Zlocie zarówno tutaj na stronę jak i do kolejnego numeru PHN.

Tagi: , , ,