Wpisy o tagu ‘konkurs’

18
gru

Zdobądź limitowane plakaty z „Hobbita”!

   Napisane przez: Agnieszka "Tinwelin" Czaja    w Aktualności, Ciekawostki, Śladami Hobbita

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery kolejnej ekranizacji książki Tolkiena – Hobbit: Unexpected Journey.  Na tę specjalną okazję kino IMAX przygotowało konkurs, w których do wygania czekają niezwykłe plakaty.

Celem konkursu jest pobudzenie naszej wyobraźni,  jak i uwiecznienie przygotowań do premiery Hobbita.  Samo zadnie dość proste – wystarczy wykonać zjęcie w dowolnej formie, dołączyć komentarz i wszystko przesłać do aplikacji kina na Facebooku. Do zgarnięcia 50 nagród w postaci limitowanej serii 4 plakatów z wizerunkami postaci filmu „Hobbit: Niezwykła podróż” oraz 50 koszulek. Warunkiem odebrania nagrody jest okazanie biletu na seans filmu  „Hobbit: Niezwykła podróż” w wybranym kinie IMAX (Warszawa, Poznań, Kraków lub Katowice). Konkurs trwa do 27 grudnia, a ogłoszenie wyników ma nastąpić do 03 stycznia przyszłego roku.

Tagi: , , , , ,

Księgarnia Gandalf, z którą od jakiegoś czasu współpracujemy przygotowała dla swoich klientów interesujący konkurs. Jeżeli w okresie wakacji planujecie nadrobić zaległości książkowe, to może być to świetna okazja do wygrania skutera. 

Zasady są proste. Wystarczy, że między 15 czerwca a 9 września zakupicie w księgarni produkty na łączną kwotę minimum 300 zł i w ciekawy sposób odpowiecie na konkursowe pytanie:

Czym w dzisiejszych czasach zajmowałby się Czarodziej Gandalf?

Cztery najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone. Zwycięzca otrzyma skuter marki Romet, a pozostałe osoby czytnik ebooków Onyx Boox 60.

Warto zauważyć, że nie trzeba na raz wydać 300 zł. Wystarczy kupować przez cały okres niemal 3 miesięcy książki (co daje średnio około 100 zł miesięcznie). Konkrs z pewnością przypadnie do gustu uczniom i ich rodzicom, którzy co roku mają duże wydatki związane z podręcznikami.

Zapraszamy do udziału w konkrsie. Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursowej księgarni. Z chęcią dowiemy się też, czym waszym zdaniem zajmowałby się w dzisiejszych czasach Mithrandir.

Tagi: , , , , , ,

Rozstrzygnęliśmy konkurs hobbicki, ogłoszony przez Radę Bractwa w październiku. Troje zwycięzców zostało już poinformowanych o wygranej i w przyszłym tygodniu wyślemy im nagrody – kieszonkowe wydanie Hobbita. 

Przypomnijmy, że konkurs polegał na przygotowaniu ciekawych zagadek stylizowanych na ulubione wierszowane łamigłówki hobbickie, znane wszystkim czytelnikom Tolkiena. Dostaliśmy ponad 20 prac, z których musieliśmy wybrać 3 najlepsze. Jury, w skład którego wchodzili członkowie Rady Opiekunów Bractwa, indywidualnie oceniali każdą zagadkę punktując jej humorystykę, składnię, bliskość z realiami i trudność. W ten sposób udało nam się wyłonić troje zwycięzców. A są nimi: Szymon Piecuch / Lasted, Agata „Alannada” Kondrat oraz Vildar.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Prace były na bardzo dobrym poziomie i niejednokrotnie rozbawiły nas oraz zmusiły do wytężenia szarych komórek. Już wkrótce prace pojawią się na naszej stronie oraz w kolejnym numerze PHN. A dzisiaj prezentujemy wam zwycięskie prace. Zagadki publikujemy bez rozwiązań. Liczymy, że najpierw trochę się pogłowicie i podzielicie w komentarzach pomysłami na odpowiedzi. Oto zagadki: Czytaj dalej »

Tagi: , , , , ,

W poniedziałek o północy zakończyliśmy etap nadsyłania prac na Hobbicki Konkurs Bractwa Rivendell. Teraz jury zasiądzie nad wszystkimi zgłoszeniami i wybierze wiersze trzech autorów, którzy zostaną nagrodzeni egzemplarzami książki Hobbit. 

Hobbicki Konkurs rozpoczął się 18. września. Zadaniem uczestników było przygotowanie wierszowanej zagadki, która byłaby osadzona lub nawiązywała do świata wykreowanego przez Tolkiena. Na nadesłanie prac, uczestnicy mieli cały miesiąc. W tym czasie otrzymaliśmy 26 wierszyków, które teraz poddane zostaną naszej ocenie. Kryteriami decydującymi o wyborze najlepszych trzech zgłoszeń będą: humorystyka, estetyka wiersza (rymy, poprawność ortograficzna), bliskość nawiązania do świata Tolkiena oraz trudność zagadki.

Jeżeli uda nam się odpowiedzieć na wszystkie zagadki bez większych problemów, ocenimy je do końca najbliższego weekendu. Szczęśliwie, w razie kłopotów, mamy pod ręką odpowiedzi załączone przez uczestników. Z pierwszego, pobieżnego spojrzenia na zgłoszenia, musimy przyznać, że część z nich jest na całkiem dobrym poziomie.

Wkrótce poznamy zwycięzców, a ich prace pojawią się na naszej stronie jak i w kolejnym numerze Parma Hereno Nalmiristo. Ciekawe jak wy poradzicie sobie z zagadkami, gdy je opublikujemy. Naszym zdaniem byłyby one niemałym wyzwaniem dla Golluma.

Tagi: , , ,

Serwis internetowy kawerna.pl po raz kolejny przygotował konkurs tolkienowski dla fanów twórczości profesora. Zadanie nie jest łatwe, ale i nagrody są interesujące.

Zadanie konkursowe polega na zaproponowaniu trzech tematów felietonów lub esejów dotyczących twórczości tudzież życia J.R.R. Tolkiena. Należy także dołączyć krótkie uzasadnienie swojej propozycji. Najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone. A do zgarnięcia są egzemplarze almanachu tolkienowskiego Aiglos (w tym najnowszy) oraz dla autora najlepszego zestawu propozycji książka Inne umysły, serca i dłonie. Antologia tekstów i ilustracji inspirowanych twórczością J.R.R. Tolkiena przygotowaną przez MumakiL Fandom PresSsss. To właśnie oni wspólnie ze Śląskim Klubem Fantastyki przeznaczyli nagrody na konkurs.

Na udział w konkursie macie jeszcze tylko niewiele ponad tydzień, dlatego warto się pospieszyć. Propozycje wysyłajcie na adres: magda.goetz@kawerna.pl . Autorzy konkursu proszą aby wysyłać je w treści wiadomości oraz od razu podać adres do wysyłki nagród.

Czyżby Redakcja Aiglosa poprzez konkurs szukała ciekawych tematów do kolejnego wydania almanachu? Przekonamy się zapewne w przyszłym roku (przypomnijmy, że Aiglos jest teraz rocznikiem).

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Źródło: Kawerna.pl

Tagi: , , ,

Jeszcze całkiem sporo czasu pozostało do premiery pierwszego z filmów opartych na książce Hobbit. Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie poznali tej książki, albo jakimś trafem nie posiadają jej w swojej biblioteczce mają okazję uzupełnić kolekcję. Rozpoczynamy konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze Hobbita w wydaniu kieszonkowym. 

Aby otrzymać konkursowy egzemplarz książki należy podjąć się zadania typowo hobbickiego: przygotować rymowaną zagadkę z odpowiedzią. Każda zagadka będzie oceniana pod kątem humorystyki, trudności i składni wiersza. Im trudniejsza, im śmieszniejsza i im ładniej brzmiąca będzie wasza zagadka, tym większa szansa, że dostaniecie nagrodę. UWAGA! Możecie nadsyłać po kilka propozycji. Każda z nich będzie podlegała osobnej ocenie. Najciekawsze prace opublikujemy po zakończeniu konkursu na naszej stronie internetowej oraz w najnowszym numerze PHN-a. Poniżej krótki regulamin konkursu:

  1. Konkurs organizowany jest przez Radę Opiekunów Bractwa Rivendell. W konkursie może wziąć udział każdy, za wyjątkiem organizatorów.
  2. Nagrodami są egzemplarze książki Hobbit w wydaniu kieszonkowym opublikowanych przez wydawnictwo Amber.
  3. W ramach konkursu należy przygotować zagadkę dotyczącą świata tolkienowskiego w formie krótkiego wierszyka. Zagadkę należy przesłać poprzez formularz zgłoszeniowy w terminie od 18. września do 17 października do godziny 23:59. Ocenie będzie podlegała trudność, humorystyka oraz kompozycja poetycka zagadki.
  4. Można przesłać więcej niż jedną zagadkę. Każda będzie oceniana osobno, jednak jeden uczestnik może otrzymać tylko jeden egzemplarz nagrody.
  5. W przeciągu dwóch tygodni od zamknięcia zgłoszeń jury, w skład którego wchodzą członkowie Rady Opiekunów Bractwa Rivendell dokona wyboru trzech najlepszych prac i skontaktuje się ze zwycięzcami celem podania danych do wysyłki nagrody. Uczestnikom nie przysługuje prawo do wymiany nagrody na ekwiwalent pieniężny.
  6. Wybrane prace zostaną opublikowane na stronach internetowych Bractwa Rivendell oraz w kolejnych wydaniach e-zinu Parma Hereno Nalmiristo, każdorazowo wraz z podaniem ich autora.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Jeżeli już macie zagadkę zgłoście ją przez formularz zgłoszeniowy!

Tagi: , , ,

Jeszcze tylko przez nieco ponad jeden dzień nadsyłać można prace na konkurs fotograficzny zorganizowany przez tolkienowski serwis informacyjny – Elendilion. Jest to już trzeci konkurs tego typu organizowany przez ten serwis. Poprzednie odbyły się w latach 2007 i 2009. Tak jak wtedy i tym razem do wygrania są atrakcyjne nagrody, w tym książki J.R.R. Tolkiena. Każdy zwycięzca otrzyma także album Fotografia krajobrazu. Konkurs ma kilka podstawowych zasad, z których najważniejszą jest zgłoszenie zdjęcia opatrzonego cytatem z dowolnego dzieła J.R.R. Tolkiena. Cytat powinien, oczywiście, nawiązywać do fotografi i odwrotnie. Czasu nie pozostało już wiele, ale warto jeszcze przegrzebać swoje zbiory fotografii i wyciągnąć te zainspirowane dziełami profesora. Na prace, organizatorzy konkursu, czekają do północy 5. czerwca.

Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można we wpisie konkursowym zamieszczonym w serwisie Elendilion.

Tagi: , ,