Wpisy o tagu ‘LOTRO’

17
maj

Lord of the Rings: Online obchodzi 4 rocznicę

   Napisane przez: Agnieszka "Tinwelin" Czaja    w Gry komputerowe, Lord of the Rings Online

Turbine i Codemasters świętują już 4 rocznicę Lord of the Ring Online, a gracze specjalnie z tej okazji mogli przeżyć kolejny huczny festiwal. Oczywiście prace nad zapowiedzianym rozszerzeniem ciągle trwają i już wiemy, że choć tak niedawno ukazał się Update 2, niebawem pojawi się kolejny dodatek!

Adam Mersky, (dyrektor ds. komunikacji w Turbine) podsumowując ostatnie lata mówi: „To była ciężkie 4 lata ale jesteśmy zadowoleni, że tak dużo zostało zrobione i jak wiele jest jeszcze przed nami. Niewiele gier utrzymuje się tak długo, a LOTRO jest nadal naszym stabilnym dzieckiem…” . Podczas wywiadu Mersky zdradza wiele szczegółów dotyczących zmian, które w najbliższym czasie są przewidziane w grze.

W Śródziemniu minął czas hucznych zabaw. Ostatni festiwal w jakim mieliśmy okazję ucztować wraz z innymi wolnymi plemionami, był  wydany  na cześć obchodzonej już 4 rocznicy gry i trwał do 3 maja. Naturalnie pojawiły się  okazjonalne tokeny za które, mogliśmy zakupić „rocznicowego rumaka” oraz inne cenne przedmioty.

Już niebawem możemy się  spodziewać trzeciego już update’a, który skupia się przede wszystkim na dwóch instancjach oraz dwóch skimrishach dostępnych od 32 lvl aż do ostatniego. Twórcy zajmą się również polepszeniem regionu Forsaken Inn i Barrows-Down. Nie zabraknie oczyliście nowych zbroi, biżuterii i przedmiotów. Możliwe, że znów zajdą małe zmiany w klasach Minstrela i Huntera.

Na początku czerwca mogą pojawić się małe utrudnienia gry. Będzie to związane z połączeniem wersji amerykańskiej z europejską przez Turbine. Najbardziej pracochłonne będą zmiany wszystkich kont z Codemasters na Turbine. Twórcy jednak przekonują, że zmiana spowoduje ułatwienie dla wszystkich graczy i zapewniają, że posiadacze Liftime’a czy też VIP’a nie utracą swojego abonamentu.

Ostatnie informację dotyczą prac nad dodatkiem, który ma się ukazać tej jesieni. Oczywiście chodzi o „Rise of Isengard” i już wiadomo, że będzie to najbardziej rozbudowany dodatek do LotrO jaki kiedykolwiek się ukazał. Początkowo mówiono o rozbudowaniu postaci o pięć wyższych poziomów, a teraz nie ulega wątpliwości, że to o 10 lvl (czyli do 75 lvl) rozwiniemy swoje postacie. Mówi się, że to rozszerzenie wprowadzi księgę trzecią wraz z 30 rozdziałami.


Tagi: , ,

29
mar

Wiosna w Śródziemiu z krzykami umarłych w tle

   Napisane przez: Agnieszka "Tinwelin" Czaja    w Aktualności, Gry komputerowe, Lord of the Rings Online

Szara Drużyna wyrusza na misję by pomóc Aragornowi. W głębi Enedwaith odkrywają tajemnicę sięgającą czasów Drugiej Ery Śródziemia. Sauron wykorzystuje tę okazję i wysyła swoich pięciu potężnych, okrutnych nieumartych magów, którzy zostali wyszkoleni do walki potężnymi Istarimi.

Takie wprowadzenie posiada najnowsze rozszerzenie do gry Lord of the Rings Online noszące tytuł Echoes of the Dead. Warto przyjrzeć się jego zawartości. Do gry dodano cztery całkowicie nowe instancje: The Town of Stoneheight, Northcotton Farm, The Lost Temple, The Glacier Fortress, oraz nowy raid* Ost Dunhoth. Zmiany możemy zauważyć również w tworzeniu i rozwijaniu legendarnych przedmiotów.

Zmiany w dotychczasowych lokacjach

W trzech nowych skirmishach w otchłaniach Morii można sprawdzić swój zapał i udoskonalić umiejętności. Podróżując samotnie przez otchłań Khazad-dum gracz nie napotka większych problemów w zadaniach epickich – tom 2 został przebudowany, aby można go przejść samotnie. Kraina Evendim została wzbogacona o ponad sto nowych zadań. Czytaj dalej »

Tagi: , , , , ,

13
mar

Echoes of the Dead – upadate LOTRO już wkrótce

   Napisane przez: Agnieszka "Tinwelin" Czaja    w Aktualności, Gry komputerowe, Lord of the Rings Online

Turbine oficjalnie ogłosiło przygotowania do uaktualnienia „Lord of the Rings Online” pod tytułem „Echoes of the Dead”.

Data drugiej aktualizacji wyznaczona jest na 22 marca, a firma zdradziła już parę dość istotnych szczegółów dotyczących samych zmian. Wśród nich znajdziemy między innymi:

  • zmiany w klasach: minstrel i hunter
  • zmiany panelu charakteru
  • zmiany PvMP
  • zmiany modernizujące Legendarne przedmioty

Możemy spodziewać się również pojawienia nowych zadań i  tzw. „łańcuszków”, które zostaną dodane w Ewendim. Planowana jest także istotna aktualizacja do Annúminas. Dodatkowo zmieni się system Crafting, do którego zostanie wprowadzony samouczek dla nowych graczy. Więcej informacji powinno pojawić się już wkrótce. Będziemy o nich informować na bieżąco na naszej stronie.

Tagi: , , , , ,

7
mar

Isengard rusza na wojnę

   Napisane przez: Agnieszka "Tinwelin" Czaja    w Aktualności, Gry komputerowe, Lord of the Rings Online

Twórcy gry „The Lord of the Rings Online” zapewniają, że najnowsze rozszerzenie do gry pojawi się jeszcze tej jesieni. Najciekawszym elementem „Rise of Isengard” – pod takim tytułem ma się ukazać najnowszy dodatek – ma być starcie z armią Sarumana.

Warner Bros., Codemasters i Tubrine z małymi, początkowymi trudnościami uruchomili tryb darmowy dla graczy w Europie. Niektórzy uważali, że będzie to zwiastun upadku, lecz stało się odwrotnie, a przełom roku 2010 i 2011 okazał się okresem rozkwitu dla tej gry. Pod koniec tamtego roku twórcy The Lord of the Rings Online ogłosili, że trwają pracę nad kolejnym, już trzecim dodatkiem, który ma się pojawić w listopadzie tego roku. Czytaj dalej »

Tagi: , , , , ,

Początkiem września nie nastąpił zapowiadany przełom. 10. września na stronie gry pojawił się, co prawda, guzik pozwalający na pobranie programu, jednak w przeciągu kilku godzin zniknął i tylko wybrane osoby mogły sobie pozwolić na rozpoczęcie gry.

Z informacji jakie otrzymaliśmy od niektórych zainteresowanych, wstrzymana została także rejestracja graczy. W efekcie pograć mogli jedynie ci, którzy brali udział w beta-testach oraz szczęściarze, którzy pobrali grę w odpowiednim momencie. A i mimo tego nie było idealnie. Serwery zostały zamknięte na jakiś czas lub działały bardzo niestabilnie, nie pozwalając na podjęcie rozgrywki. Czyżby serwery nie podołały olbrzymiemu zainteresowaniu? Ciężko powiedzieć.

W tym momencie gra jest już dostępna do pobrania ze strony www.lotro.com . Zapraszamy do rozpoczęcia gry na serwerze Nimrodel. Być może będzie nam dane się tam spotkać.

Tagi: , , ,

Od następnego piątku każdy z nas będzie mógł przenieść się do wirtualnego Śródziemia i poznać innych fanów za pośrednictwem najpoważniejszej jak dotąd gry MMORPG osadzonej w tych realiach – Lord of the Rings Online. Od 10 września gra dostępna będzie za darmo, dzięki czemu zyska z pewnością olbrzymią rzeszę graczy.

Warner Bros ogłosił 18 sierpnia, że premierowe wydanie gry w wersji darmowej będzie miało miejsce już 10 września – donosi oficjalna strona gry w oświadczeniu prasowym. Wprowadzony został nowy model opłat, który pozwoli każdemu na grę za darmo. Nadal jednak trzeba będzie płacić za dodatki, zestawy misji, przedmioty i usługi związane z kontem. Nie jest to ani trochę zaskakujące, ponieważ taki model finansowy przyjęło wiele gier (jak choćby tworzona także przez Turbine D&D Online).  W ramach gry za darmo będzie można pobrać program, zainstalować i grać do osiągnięcia 50 poziomu postaci. Przedmioty, zadania i inne dodatki, które dostępne będą za opłatą w sklepie gry, będzie można także uzyskać za pomocą samej gry. Wszyscy gracze, którzy uzyskali do momentu premiery gry status VIP-a, mogą liczyć na szczególne względy w tym: nieograniczony dostęp do zasobów premiowych, priorytetowej obsługi przez serwer, 5 slotów na postacie i comiesięczną dostawę punktów do wydania w sklepie. Udało nam się dostać do zamkniętych beta testów, jednak przez wzgląd na warunki użytkowania, wrażenia z zabawy przed oficjalną premierą opublikujemy 10. września. Wyczekujcie wpisu na naszej stronie. Zaledwie miesiąc wcześniej ruszyły zamknięte beta testy gry, w których biorą udział wybrani chętni, którzy wypełnili odpowiedni formularz na stronie.

Tagi: , , , , , ,