Wpisy o tagu ‘relacja’

Uczestnicy WrocTolk #3 na Starym Rynku

16 kwietnia AD 2011 – dzień wyjątkowy nie dlatego, że upłynęły dokładnie cztery miesiące od pierwszego wrocławskiego spotkania fanów Tolkiena, tylko z powodu 120 rocznicy ślubu Arthura Reuela Tolkiena i Mabel Suffield – rodziców wspaniałego pisarza. Z tej okazji warto było poświęcić parę chwil na refleksję nad życiem Mistrza. Czego dokonać się udało, choć przy znacznym poziomie rozmów od tematu odbiegających, czasem nawet bardzo daleko.

W Miodosytni wszyscy dokonali swoich zamówień (piwo, miód, czekolada). Czego zażyczył sobie Olórin Artafinde?

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Poproszę wodę… wrzątek.
? — Uśmiech kelnerki przerodził się w niekryte zdziwienie — i co to będzie?… Zupka chińska? — Uśmiech powrócił, jak gdyby z poczuciem dumy z rozwikłania zagwostki.
Nie, yerba.
Zakłopotanie wróciło z powrotem na twarz dziewczyny.
I jak to ma być? Dzbanek z wodą i filiżanka do tego, tak?
Sama woda, naczynko mam ze sobą.
Wywołało to kolejną dawkę konsternacji, ale Olórinowi Artafindemu to nie wystarczyło, gdy parzył już yerbę, zapytał kelnerkę:
Mógłbym dostać jeszcze podgrzewacz? — do wody, która stała w garnuszku i stygła.
Taki jak dajemy do miodów — upewniła się kelnerka z gasnącą już konsternacją
Będzie idealny! Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz zdjęcia z KrakTolk #8

Pora na szybką relację z naszego kilkugodzinnego spotkania. Choć było nas niewiele (5 osób), to była to ilość, która wystarczyła, by rozpoczęły się niezwykłe dyskusje. Oprócz rozmów na tematy wspomniane w agendzie, rozpoczęliśmy dyskusje na temat wyjazdów, w tym tych zagranicznych, działalności polskiego fandomu i ciekawych pomysłów dla Bractwa Rivendell na najbliższy rok. Choć wyszliśmy z klubu nieco przed 22:00, to w drodze do domu większość z nas rozmawiała nadal na ciekawe tematy. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami ze spotkania. A następne spotkanie najpewniej już w październiku. Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie.

Tagi: , , , ,

Od grudnia 2009 osoby z Bractwa Rivendell i prowadzonego przy nim forum spotykają się na organizowanych cyklicznie spotkaniach, które odbywają się w krakowskich kawiarniach i klubach studenckich. Podczas spotkania uczestnicy mogą w luźnej atmosferze podyskutować o tematyce okołotolkienowskiej. Tematy nie skupiają się tylko wokół dzieł J.R.R. Tolkiena, ale także życia polskich miłośników oraz adaptacji książek profesora z Oksfordu. Pora na krótką relację kolejnego spotkania.

W minioną środę, 23. czerwca w Klubie Studenckim Filutek na Miasteczku Studenckim AGH po raz kolejny spotkała się krakowska grupa miłośników J.R.R. Tolkiena. Tym razem spotkanie odbyło się w większym gronie niż zazwyczaj. Do tej pory na spotkaniu była nas trójka stałych bywalców, którzy związani byli z forum Bractwa. Na ostatnie spotkanie postanowiliśmy zaprosić wszystkie zainteresowane osoby z Krakowa. Spotkanie było zupełnie otwarte, dla każdego chętnego. W tym celu uruchomiliśmy stronę wydarzenia w serwisie Facebook. Zapisało się na nie siedem osób i tyle też się pojawiło (choć z lekką zmianą składu). Czytaj dalej »

Tagi: , , ,