Wpisy o tagu ‘rozmowy’

Uczestnicy WrocTolk #3 na Starym Rynku

16 kwietnia AD 2011 – dzień wyjątkowy nie dlatego, że upłynęły dokładnie cztery miesiące od pierwszego wrocławskiego spotkania fanów Tolkiena, tylko z powodu 120 rocznicy ślubu Arthura Reuela Tolkiena i Mabel Suffield – rodziców wspaniałego pisarza. Z tej okazji warto było poświęcić parę chwil na refleksję nad życiem Mistrza. Czego dokonać się udało, choć przy znacznym poziomie rozmów od tematu odbiegających, czasem nawet bardzo daleko.

W Miodosytni wszyscy dokonali swoich zamówień (piwo, miód, czekolada). Czego zażyczył sobie Olórin Artafinde?

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Poproszę wodę… wrzątek.
? — Uśmiech kelnerki przerodził się w niekryte zdziwienie — i co to będzie?… Zupka chińska? — Uśmiech powrócił, jak gdyby z poczuciem dumy z rozwikłania zagwostki.
Nie, yerba.
Zakłopotanie wróciło z powrotem na twarz dziewczyny.
I jak to ma być? Dzbanek z wodą i filiżanka do tego, tak?
Sama woda, naczynko mam ze sobą.
Wywołało to kolejną dawkę konsternacji, ale Olórinowi Artafindemu to nie wystarczyło, gdy parzył już yerbę, zapytał kelnerkę:
Mógłbym dostać jeszcze podgrzewacz? — do wody, która stała w garnuszku i stygła.
Taki jak dajemy do miodów — upewniła się kelnerka z gasnącą już konsternacją
Będzie idealny! Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

W zasadzie powinniśmy powiedzieć, że jest to pierwszy KrakTolk, gdyż wcześniej nazwa ta nigdzie się nie pojawiała. Skąd zatem nagle ta ósemeczka? KrakTolk to nic innego jak nasza inicjatywa krakowskich spotkań miłośników J.R.R. Tolkiena i twórczości fandomu. W najbliższy wtorek o 20:00 ruszy kolejne luźne spotkanie przy kufelkach, na którym wspólnie omówimy niedawne jak i te nadchodzące wydarzenia w świecie fanów Śródziemia.

Po niemal roku wspólnych spotkań w niewielkim gronie krakowskiej grupy członków Bractwa Rivendell, jeszcze przed wakacjami otworzyliśmy nasze powały dla osób z zewnątrz. Teraz każdy może pojawić się na naszym spotkaniu, zapowiedziany lub też nie (choć niesie to za sobą ryzyko o czym nieco dalej). Czym jest KrakTolk? Jest to inicjatywa w ramach której spotykamy się cyklicznie, choć nie regularnie. Spotkania te mają charakter luźnych dyskusji przy stole w klubie. Każdy może zamówić sobie coś do picia i dołączyć do dyskusji. Każde takie spotkanie ma swoją agendę, jednak nie trzymamy się jej sztywno i jeżeli w toku rozmów temat zejdzie na inne tory, ciągniemy go dalej tak długo, jak to będzie konieczne.

Tym razem na naszym spotkaniu rozmawiać będziemy między innymi o:

  1. Nasze wrażenia z tegorocznych, wakacyjnych spotkań i konwentów tolkienowskich.
  2. Pierwsze wrażenia z gry Lord of the Rings Online po udostępnieniu jej za darmo (premiera w ten piątek 10. września).
  3. Nowe wydanie listów J.R.R. Tolkiena. Wpływ wydania na rozwój polskiego fandomu.
  4. Najnowszy numer magazynu Ancalima (#4) opinie, wrażenia

Nadal czekamy na propozycje tematów, które chcielibyście przedyskutować na spotkaniu. Możecie je także poruszyć już bezpośrednio na miejscu, bez informowania nas o tym wcześniej.

Aktualnie spotkania odbywają się w krakowskim Klubie Studenckim Filutek, umiejscowionym na Miasteczku Studenckim Akademii Górniczo-Hutniczej. Miejsce to sprzyja spotkaniom studentów, przy równoczesnym zachowaniu rozsądnych cen, co jest dużą zaletą w porównaniu z kawiarniami i klubami umiejscowionymi w pobliży Rynku Głównego. Wcześniej spotkania odbywały się jednak w innych miejscach, co niestety nie raz zmuszało nas do szukania lepszej lokalizacji ze względu na brak wolnych stolików. W klubie Filutek bez problemu możemy zarezerwować stolik i cieszyć się spotkaniem nawet w większym gronie.

Po roku wspólnych spotkań nastał czas by nadać im bardziej formalną formę, stąd obranie dla naszych dotychczasowych spotkań „krakowskiej grupy tolkienowskiej” nowej nazwy. Jest nią  KrakTolk: Let’s talk! Mamy nadzieję, że inicjatywa przyjmie się dobrze wśród fanów z Krakowa jak i okolic. Warto też po cichu zauważyć, że nasza inicjatywa powoli zaczyna zataczać szersze kręgi i, być może, już wkrótce uruchomimy cykl spotkań dla osób z wybrzeża, które odbywały się będą w Gdańsku.

Informacje o spotkaniu możecie śledzić na naszej stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Widzimy się we wtorek, 14. września o 20:00 w Klubie Filutek. Do zobaczenia!

Tagi: , , , , ,

Kolejne, piąte spotkanie tolkienowskie mające miejsce w Krakowie odbędzie się już w ten piątek o godzinie 18:00. Miejscem spotkania będzie po raz kolejny klub studencki Filutek znajdujący się na Miasteczku Studenckim AGH. Jak zwykle planujemy rozmowy na tematy związane ze Śródziemiem, ale także te tyczące się filmów. Spotkanie będzie, prawdopodobnie, zdominowane przez dyskusję nad nowymi wydawnictwami internetowymi: siódmym numerem PHN oraz trzecim Ancalimy, który ma się pojawić już niedługo w sieci.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych z Krakowa jak i spoza. Potrwa ono prawdopodobnie do godziny 21:00. Do zobaczenia!

Tagi: , , ,