Wpisy o tagu ‘Spotkania’

Wracamy z małym spotkaniem Scholars of Tolkien. Tym razem spotkanie odbędzie się w niedzielę, 19 października, o 15:00 w krakowskiej kawiarni Cudowne Lata przy ulicy Garncarskiej 5. Spotkaniu będzie towarzyszyć dyskusja i prezentacja zdjęć Daerutha, który będąc w Szwajcarii obserwował miejsca, w których był także Tolkien, gdy odbył wycieczkę do tego pięknego kraju.

Zapisujcie się na wydarzenie na Facebooku i dajcie znać na forum, gdybyście chcieli także zgłosić swój temat.

Tagi: , , ,

Choć wakacje w pełni, a uczestnicy naszych spotkań z pewnością w rozjazdach, postanowiliśmy zorganizować jedno małe spotkanie w lżejszym wydaniu. Wracamy do Media Aetas, by porozmawiać nie tylko na tematy tolkienowskie, ale także podzielić się wrażeniami z naszych dotychczasowych wyjazdów.

Dobrze wiemy, że wakacje są okresem, w którym każdy bierze urlop i wyjeżdża, by odpocząć od całorocznej pracy. Dlatego też, do tej pory, nie organizowaliśmy żadnych spotkań w tym czasie. Nie chcieliśmy, żeby ciekawe punkty ominęły stałych bywalców KrakTolka. Jednak za namową kilku osób, które i tak chciały się spotkać, postanowiliśmy przeprowadzić luźne spotkanie, podczas którego podyskutujemy przede wszystkim o tegorocznych wyjazdach na konwenty i larpy. Nie ustalamy żadnej agendy, nie wprowadzamy dokładnego planu. Tylko my, Media Aetas i dobry trunek. Tyle nam potrzeba, aby na luzie podyskutować po kilku miesiącach przerwy.

KrakTolk #12.(9) odbędzie się we wtorek, 16. sierpnia od godziny 19.00 (można przychodzić później!). Spotykamy się oczywiście jak zawsze w restauracji Media Aetas przy Rynku Głównym w Krakowie. Jeżeli chcecie dołączyć do nas, polecamy Wam zapisanie się na wydarzenie, które utworzyliśmy w serwisie Facebook. Możecie jednak przyjść bez zapowiedzi i porozmawiać z nami. Zapraszamy!

Uznaliśmy, że lepiej będzie temu spotkaniu nadać numer 12.(9), który jest wprawdzie dla matematyków tym samym co 13, ale pozwala uniknąć używania tej pechowej (zdaniem Krasnoludów) liczby.

Tagi: , , ,

Uczestnicy WrocTolk #3 na Starym Rynku

16 kwietnia AD 2011 – dzień wyjątkowy nie dlatego, że upłynęły dokładnie cztery miesiące od pierwszego wrocławskiego spotkania fanów Tolkiena, tylko z powodu 120 rocznicy ślubu Arthura Reuela Tolkiena i Mabel Suffield – rodziców wspaniałego pisarza. Z tej okazji warto było poświęcić parę chwil na refleksję nad życiem Mistrza. Czego dokonać się udało, choć przy znacznym poziomie rozmów od tematu odbiegających, czasem nawet bardzo daleko.

W Miodosytni wszyscy dokonali swoich zamówień (piwo, miód, czekolada). Czego zażyczył sobie Olórin Artafinde?

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Poproszę wodę… wrzątek.
? — Uśmiech kelnerki przerodził się w niekryte zdziwienie — i co to będzie?… Zupka chińska? — Uśmiech powrócił, jak gdyby z poczuciem dumy z rozwikłania zagwostki.
Nie, yerba.
Zakłopotanie wróciło z powrotem na twarz dziewczyny.
I jak to ma być? Dzbanek z wodą i filiżanka do tego, tak?
Sama woda, naczynko mam ze sobą.
Wywołało to kolejną dawkę konsternacji, ale Olórinowi Artafindemu to nie wystarczyło, gdy parzył już yerbę, zapytał kelnerkę:
Mógłbym dostać jeszcze podgrzewacz? — do wody, która stała w garnuszku i stygła.
Taki jak dajemy do miodów — upewniła się kelnerka z gasnącą już konsternacją
Będzie idealny! Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

11
kwi

Weekendowy WrocTolk #3

   Napisane przez: Jakub "Olórin" Gramsz    w Aktualności, Działalność Bractwa, Spotkania, WrocTolk

Jeszcze nie minął miesiąc od ostatniego spotkania we Wrocławiu i już mam zaszczyt zaprosić wszystkich na kolejnego WrocTolka. Tym razem edycja weekendowa, długo wyczekiwana przez niektórych. Odbędzie się w najbliższą sobotę (16 kwietnia). Spotkamy się najpierw pod pomnikiem Aleksandra Fredry zbieramy się od 18:37, a czekać będziemy do 18:54. Później przejdziemy już do Miodosytni, gdzie będziemy biesiadować.

WrocTolk. Let's talk!

Tematem przewodnim przyszłego spotkania będzie „Codzienność i trudy życia Tolkiena oraz ich echa w jego twórczości”. Tym razem szczególnie chętnie będziemy powracać do tematów już poruszanych na poprzednich WrocTolkach, by nieobecni wcześniej mieli możliwość poruszyć interesujące ich, ale już omówione tematy.

Lokalizacja: jak poprzednim razem Miodosytnia, jest to lokal znajdujący się w piwnicy przy ulicy Kiełbaśniczej nr 7. Cieszący się miłą atmosferą (por. relacja WrocTolk #2). Miejsce to znajduje się tuż przy Rynku.

Zachęcamy do potwierdzania swojej obecności na facebooku lub w komentarzach do tego wpisu.

Pozostawiam jako zagadkę (nie trudną) do rozgryzienia co oznaczają minuty tak specyficznie dobrane dla spotkania.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Wiadomość sprzed dosłownie kilku minut. Właśnie opublikowano informację kiedy odbędzie się kolejny, już trzynasty Tolk Folk.

Będą to dni 7-9 lipca. Tak jak w poprzednich latach, tak i tym razem wydarzenie ma dodatkowy podtytuł, który będzie decydował o tematyce, wokół której skoncentrowana będzie impreza. Pełna nazwa tegorocznego Tolk Folk uzupełniona została o enigmatyczne „Ostatni marsz Entów”. Cóż to może oznaczać? Zapewne przekonamy się wkrótce.

Tolk Folk to odbywający się już od dwunastu lat, doroczny zlot fanów J.R.R. Tolkiena, utrzymany w konwencji konwentu fantasy. Miejscem wydarzenia jest Bielawa, położona niedaleko od Świdnicy. Jego organizatorem jest Sekcja Tolkienowska WIEŻA, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie.

Podczas imprez odbywają się liczne dyskusje, spotkania z ciekawymi osobami oraz koncerty (między innymi znanej dobrze Drużyny Trzeźwych Hobbitów). Uczestnicy podczas konwentu bawią się wspólnie między innymi przebierając się w stroje ulubionych postaci z dzieł Tolkiena.

Tagi: , , ,

4
sty

WrocTolk – relacja z pierwszego spotkania

   Napisane przez: Jakub "Olórin" Gramsz    w Działalność Bractwa, Relacje, Spotkania, WrocTolk

Dopadł nas już styczeń, zbliża się WrocTolk #2. Nadszedł zatem najwyższy czas na przedstawienie relacji z WrocTolka #1.

Zdjęcia ze spotkania WrocTolk

– Dobry wieczór, zarezerwowałem tu stolik… – zaczynam mętnie, po tym jak oceniłem, że jeszcze nikt nie przyszedł.
– Tak, tutaj proszę. Ile osób będzie?
– Ee, tego jeszcze nie wiem… ale wyjdę na zewnątrz… policzyć.

Odwróciłem się ku wyjściu natrętnie przyglądając się każdej mijanej osobie. Mój wzrok zatrzymał się na osobie, która właśnie weszła do baru. Ona też nie spuszczała ze mnie wzroku. Nie dałem za wygraną i podtrzymałem spojrzenie.

– WrocTolk? – pyta.

Odpowiedź na to pytanie przerodziła się w pierwszy temat z agendy. Choć wciąż czekaliśmy na pozostałe osoby, najpierw marznąc przed drzwiami Alladin’s, później już przy stoliku. Czas mijał, tematy rozmowy również. Zanim się spostrzegliśmy czekaliśmy już tylko na Krasnoluda. Piszę do niego:

– Gdzie jesteś? Czekamy!
– To dzisiaj?
– TAK!
– A gdzie to jest?
– …

Koniec końców, około 21, byliśmy w komplecie, choć coś mi jeszcze nie pasowało… Czytaj dalej »

Tagi: , ,

[Aktualizacja: 14.12.2010] Dodaliśmy na końcu wpisu agendę spotkań

[Aktualizacja: 08.12.2010] Uwaga! Zmiana miejsca WrocTolku #1 – Sprawdź poniżej!

Dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie mieli okazji poznać fanów J.R.R. Tolkiena z różnych for dyskusyjnych czy grup właśnie nadarza się doskonała okazja. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne, jubileuszowe spotkanie KrakTolk, które pozwoli na integrację polskich fanów oraz rozmowy o dziełach profesora i wszystkim, co się z nim wiąże. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Od tego miesiąca ruszamy z równoległymi spotkaniami we Wrocławiu.

Aż trudno uwierzyć, że to już rok, ale właśnie tak jest. Dokładnie 16. grudnia 2009 roku po raz pierwszy w krakowskim klubie studenckim Filutek, odbyło się spotkanie fanów J.R.R. Tolkiena KrakTolk. Była nas wtedy zaledwie trójka osób, które należały do Bractwa. Przez ten rok wiele się zmieniło, zarówno w świecie twórczości Tolkiena jak i na samym spotkaniu. Na ostatnich spotkaniach nasza liczba wahała się między 6 a 9 osób i stale rośnie. Teraz pragniemy rozszerzyć naszą działalność na kolejne miasto. Spotkanie WrocTolk, gdyż taką będzie nosiło nazwę, odbywać będzie się we Wrocławiu, w którym także mieszka wielu fanów Tolkiena. Uruchomienie równoległego cyklu spotkań możliwe będzie dzięki rozwojowi personalnemu Bractwa, a poprowadzi jeden z nowszych członków – Jakub „Olórin Gramsz.

Czym są spotkania KrakTolk i WrocTolk?

To spotkania  odbywające się w luźnej atmosferze, przy kufelku piwa lub filiżance herbaty, w formie podobne do spotkań jakie odbywali Tolkien i jego przyjaciele – Inklingowie. Podczas spotkań staramy się o zintegrowanie polskich fanów i wspólne dzielenie się nowinkami ze świata jego dzieł i adaptacji. Im większe grono tym

ciekawsze dyskusje, które płyną własnym tokiem, co jakiś czas jedynie lekko kierowane na odpowiednie tory tematyczne przez prowadzącego. Co można znaleźć na naszych spotkaniach? Garść ciekawostek i wieści z kraju i świata, dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wyglądają zloty i konwenty, a przede wszystkim poznać fajnych ludzi.

Najbliższe spotkania odbędą się równocześnie – 16. grudnia od godziny 19:00 (można przyjść później). Miejscami spotkań będą odpowiednio Klub Studencki Filutek przy ulicy Rostafińskiego 10 na MS AGH w Krakowie (KrakTolk) oraz Pub & Restauracja Alladin’s przy ulicy Odrzańskiej (WrocTolk).

Ponieważ spotkanie we Wrocławiu odbędzie się po raz pierwszy w przeciągu tygodnia dołączymy mapkę dotarcia na miejsca spotkań. Przypomnimy też położenie Filutka. Pojawi się także agenda spotkania, według której będą toczyły się dyskusje.

Prosimy o uprzednie zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu. Można tego dokonać na kilka sposobów: dołączenie do wydarzenia na naszych stronach wydarzeń w serwisie Facebook, zgłaszając się na wydarzenie w serwisie Goldenline.pl lub pisząc w komentarzu pod tym wpisem. Prosimy o nie wpisywanie się w kilku miejscach na raz.

Agenda:

  1. Filmy fanowskie – The Hunt For Gollum i Born of Hope
  2. Film Hobbit – nadzieje i zagrożenia
  3. Zima i święta u Tolkiena
  4. Najbardziej fascynująca część twórczości Tolkiena *
  5. Podsumowanie roku (zloty, gry i cała reszta).
  6. Co dalej? Co nas czeka w kolejnym roku?

Serdecznie zapraszamy!

Tagi: , , , , ,

Zobacz zdjęcia z KrakTolk #8

Pora na szybką relację z naszego kilkugodzinnego spotkania. Choć było nas niewiele (5 osób), to była to ilość, która wystarczyła, by rozpoczęły się niezwykłe dyskusje. Oprócz rozmów na tematy wspomniane w agendzie, rozpoczęliśmy dyskusje na temat wyjazdów, w tym tych zagranicznych, działalności polskiego fandomu i ciekawych pomysłów dla Bractwa Rivendell na najbliższy rok. Choć wyszliśmy z klubu nieco przed 22:00, to w drodze do domu większość z nas rozmawiała nadal na ciekawe tematy. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami ze spotkania. A następne spotkanie najpewniej już w październiku. Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie.

Tagi: , , , ,