Archiwum dla kategorii ‘Bez kategorii’

Za nami pierwsze w tym roku spotkanie fanów twórczości Tolkiena w Krakowie – KrakTolk. Co się działo? Jak było? Oto krótka relacja.

Gdy dotarłem do restauracji Media Aetas po długim dniu wypełnionym zajęciami na uczelni, czułem, że w końcu odpocznę. Na miejscu była już Tinwelin, która przybyła ponad pół godziny przed czasem. Spotkanie, jak zwykle, umówione było na godzinę dziewiętnastą, ale tradycyjnie starałem się być wcześniej, by móc wszystkich przywitać. Tym razem dostaliśmy salę świec, wspaniały zakątek restauracji, gdzie jedna ściana jest pokryta woskiem świecowym, a na licznych półkach stoją całe świece podświetlane lampkami. Dwa dni wcześniej poprosiłem o rezerwację miejsca dla piętnastu osób. Jak się okazało, mniejszej ilości, niż faktyczna.

W sali przygotowany był długi stół złożony z trzech mniejszych. Było przy nim kilkanaście krzeseł. Zapowiadał się niezwykły wieczór. Nie byłem jednak pewien ile osób się pojawi. Niejednokrotnie zgłaszało się dziesięć osób, a pojawiało najwyżej pięć. Ledwie spocząłem na swoim miejscu, gdy tuż za mną przyszli Hithlome i Mithrandir. Zaraz też dołączył do nas Daeruth, a po nim Maryen. Była nas już szóstka. Wyśmienicie! Uznałem, że poczekamy jeszcze chwileczkę na inne osoby i zaczniemy. Czytaj dalej »

19
gru

Rise of Isengard otrzymuje nagrodę Expo 2011

   Napisane przez: Agnieszka "Tinwelin" Czaja

7. czerwca w Los Angeles odbyły się najważniejsze targi w branży gier wideo. W czasie ich trwania przyznawane są nagrody dla najlepszych gier w wielu kategoriach. Trzeci dodatek do Lord of the Rings otrzymał jedną z nich.  

E3, czyli Expo 2011 – wcześniej znane pod nazwą Electronic Entertainment Expo – jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie gier. Po raz pierwszy E3 zorganizowano w 1995 roku. Na targi przybywają tłumy ludzi, pragnących poznać nowe trendy nie tylko w dziedzinie gier, ale także w elektronice. Jak co roku nagrodzone zostały gry wideo, które dopiero wchodzą na rynek.

Najważniejsze z nich to:

  • Najlepsza gra Xbox 360:  BioShock Infinite
  • Najlepsza gra PS3:  Uncharted 3: Drak’s Deciption
  • Najlepsza gra PC:  BioShock Infinite
  • Najlepsza gra akcji:  Tomb Raider
  • Najlepsza bijatyka:  Street Fighter X Tekken
  • Najlepsza platformówka:  Rayman Origins
  • Najlepsza strategia:  Prime Wodr
  • Najlepsze RPG:  Mass Effect 3
  • Najlepsza strzelanka: BioSchock Infinite
  • Najlepsze MMO: Tera

Z pomniejszych kategorii nagrodzono najnowszy dodatek do Lord of the Rings: Online „Rise of Isengard” jako Najlepsze rozszerzenie.