Dom Rysowników

   Napisane przez: Maryen

Wąska kamienista ścieżka wiedzie Cię poprzez młody Bukowy las, listki cichutko szeleszczą na wietrze a blask słońca odbija się od ich srebrnych blaszek, na końcu ścieżki ukazuje się przed twoimi oczami mały drewniany domek ze skośnym dachem i kamienną podbudówką. Do drzwi domku prowadzi mostek przerzucony nad strumykiem przepływającym obok z leciutkim szmerem wody… Gdy otwierasz drzwi spostrzegasz wszędzie pełno pojemników z farbami, ołówków, pędzli, kartek papieru i płótna. Na ścianach wiszą obrazy ilustrujące Historię Eldarów, jej najważniejsze momenty, chwile chwały, wygrane bitwy, lecz także chwile grozy i upadków największych królestw.
Właśnie wkroczyłeś do Domu Rysowników.
Rozgość się jeśli Twoje serce przepełnia zamiłowanie do piękna i sztuki. Jeżeli masz w swoim sercu odrobinę wrażliwości, jeżeli ciężkie czasy nie zabiły w nim do końca wiary że świat może być jeszcze piękniejszy drzwi do tego domu będą stały dla Ciebie otworem…

Celem Domu Rysowników jest ukazanie wizji świata tolkienowskiego jakie podpowiada nasza wyobraźnia. Można malować…i tworzyć obrazy wszystkimi technikami jakie tylko przyjdą do głowy: pastele, ołówek, farby, węgiel , kredki itp. Itd.

Zasady są bardzo proste:

  1. Rysunki tworzymy na podstawie wybranego cytatu z dzieł Tolkiena, ze wskazanego przeze mnie rozdziału książki, ustalonego na początku miesiąca.
  2. Można stworzyć więcej niż jeden rysunek, jeśli zdążycie je wykonać w czasie jednego miesiąca.
  3. Rysunki wysyłacie na mój adres mailowy w ciągu miesiąca od ustalonego tematu.

Oprócz cyklicznych, comiesięcznych rysunków, proponuję dodawanie na forum ciekawych informacji o nowo odkrytych przez Was stylach, możliwościach, technikach malowania itd.

Zapraszam do zapisywania się do Domu Rysowników, powoli będziemy tworzyć listę.

Członkowie Domu:

  • Maryen (Zwierzchnik Domu)
  • Nanatei
  • Vendea
Prace Domu Rysowników:
Prace Domu prezentowane są na naszej stronie internetowej w formie galerii.